Сайти

регіональних

прокуратур

 
23.04.2015

Генеральна прокуратура України повернула Києву садибу Мурашків

    

 

Генеральна прокуратура України відстояла у Верховному суді України інтереси Київської громади та добилася визнання у суді вищої інстанції недійсною передачу в приватну власність будинків по вул. Мала Житомирська, №№ 12а, 12б, 14а, 14б, у м. Києві, які є об'єктами культурної спадщини. Серед цих будинків є і садиба родини художника О.О. Мурашка, яка з 2012 року віднесена до пам'яток історії та архітектури національного значення.

Як повідомив заступник Генерального прокурора Віталій Касько, у 2007 році Головне управління житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації уклало з ТОВ «Пантеон-Інвест» інвестиційний договір, за яким фактично відчужило вказаному товариству згадані будинки. При цьому договір було укладено без проведення інвестиційного конкурсу та без погодження з Головним управлінням культурної спадщини. «Саме ці обставини стали підставою для звернення прокуратури з позовом про визнання договору недійсним та дозволили нам повернути будинки культурної спадщини громаді Києва» - додає Віталій Касько.

У подальшому судами також було задоволено позов прокуратури  про повернення у власність територіальної громади вказаних будинків та визнання недійсними договорів, за якими ТОВ «Пантеон-Інвест» було продано на користь ТОВ «Вестіга» будинки №№ 12а та 14а.


Незважаючи на те, що законність судових рішень було підтверджено Вищим господарським судом України, ТОВ «Пантеон-Інвест» не полишало спроб добитись їх перегляду Верховним Судом України.


Однак Генеральна прокуратура України відстояла у Верховному Суді України рішення щодо незаконності укладення інвестиційного договору про передачу будинків у приватну власність та 22.04.2015 історичні будинки остаточно повернуті громаді міста.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 62