Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.04.2015

За клопотанням Генерального прокурора Віктора Шокіна четверо суддів відсторонені від посад

     

Вища кваліфікаційна комісія суддів України на засіданні 22 квітня розглянула і задовольнила клопотання Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відсторонення суддів Солом’янського районного суду м. Києва Демидовської А.І. та Макухи А.А., Черняхівського районного суду Житомирської області Бруховського Є.Б., Бабушкінського районного м. Дніпропетровська Решетніка М.О. від займаних посад у зв’язку з їх притягненням до кримінальної відповідальності.

Так, судді Демидовська А.І. та Макуха А.А. підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України - одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, хабара у значному розмірі за виконання дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади (в редакції Закону № 3207-УІ від 07.04.2011).

Суддя Бруховський Є.Б. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Суддя Решетнік М.О. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 371 та ч. 2 ст. 375 КК України (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або були вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах). Встановлено, що він постановив низку ухвал, якими застосував до учасників мирної акції протесту, яка відбулась 26 січня 2014 року біля будівлі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту, чим порушив конституційне право громадян на свободу та особисту недоторканність.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2228