Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.04.2015

Передано до суду обвинувальний акт стосовно командира протитанкової батареї одного з батальйонів ЗСУ за невиконання бойового наказу та залишення поля бою

    

Слідчими управління військової прокуратури в зоні АТО закінчено розслідування кримінального провадження стосовно командира протитанкової батареї одного з батальйонів Збройних Сил України.

Військовослужбовцю інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 402 (непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, вчинена в бойовій обстановці), ч. 4 ст. 407 (самовільне залишення місця служби, вчинене в бойовій обстановці) та ст. 429 КК України (самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю).

Зокрема розслідуванням установлено, що 31.01.2015 командир батареї від вищестоящого командира отримав бойовий наказ щодо забезпечення стабілізації воєнної обстановки зі сторони м. Вуглегірськ в напрямку м. Дебальцеве Донецької області.

Однак, офіцер Збройних Сил України, порушуючи вимоги Статутів внутрішньої служби та Бойового статуту Сухопутних військ, бойовий наказ не виконав, піддавшись паніці, та без дозволу керівництва самовільно залишив поле бою під час бою разом з більшою частиною особового складу у кількості 53 військовослужбовця та ввіреною їм зброєю і військовою технікою, вирушивши через міста Артемівськ і Слов’янськ Донецької області у напрямку місця постійної дислокації частини.

Зокрема, із собою вказаний військовослужбовець вивів з зони АТО наступну військову техніку та зброю: автомобілі УАЗ, КАМАЗ, ЗІЛ з причепами – 6 одиниць, автомати Калашнікова – 49 шт., пістолети Макарова – 4 шт., протитанкові гранатомети – 3 шт., пускові установка – 13 шт., значну кількість бойових припасів, серед яких ракети до пускових установок – 59 шт., патрони до автомата Калашнікова – 28 000 шт., гранати, снаряди для протитанкової гармати та інше.

Зазначені дії командира батареї позбавили можливості використання цієї техніки і зброї для виконання бойового наказу, їх залучення при виконання завдань в зоні АТО, а також створили безпосередню загрозу дестабілізації обстановки у напрямку міста Дебальцеве.

Разом з тим 4 військовослужбовці одного з розрахунку 100-мм протитанкової гармати свідомо залишилися на визначеній вогневій позиції, де продовжували виконувати бойовий наказ та наступного дня, без необхідної вогневої підтримки, будучи озброєними лише однією гарматою, під час бою знищили 2 танки противника. У подальшому до них повернулись ще 3 військовослужбовців разом із протитанковою гарматою, продовжили виконання поставлених бойових завдань та залишили позиції лише після наказу вищестоящого командира.

За клопотанням слідчого, погодженим з прокурором судом першої інстанції командиру батареї обрано запобіжний захід – тримання під вартою, який був змінений Апеляційним судом Запорізької області на особисту поруку.

На цей час обвинувальний акт стосовно військовослужбовця передано до суду для розгляду по суті. Державне обвинувачення буде підтримуватись Генеральною прокуратурою України.

Довідково: санкції статей 402, 407, 429 КК України передбачають покарання у вигляді позбавлення на строк від п’яти до десяти років.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2053