Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.02.2015

Військова прокуратура Південного регіону України розслідує факт пожежі у польовому таборі, внаслідок якої загинули військовослужбовці

    

Військова прокуратура Південного регіону України зареєструвала кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, яке спричинило загибель людей) та ч. 2 ст. 412 КК України (необережне знищення або пошкодження військового майна, які спричинили загибель людей).

Встановлено, що у польовому таборі військової частини, дислокованому у Каланчацькому районі Херсонської області, вночі 1 лютого цього року сталася пожежа, внаслідок якої 6 військовослужбовців загинуло, а 11 - отримали опіки різного ступеню тяжкості. Також вогнем знищено кілька одиниць стрілецької зброї, боєприпаси до неї та інше військове майно.

Надзвичайна подія сталася через порушення правил пожежної безпеки, коли один з військовослужбовців для розпалювання печі застосував бензин.

Під час виконання першочергових слідчих заходів проведено огляд місця події, вилучено речові докази, допитані як свідки командування військової частини та безпосередні учасники пригоди.

У ході розслідування призначено перевірку з окремих питань додержання вимог законодавства про пожежну безпеку, яку доручено відділу пожежної безпеки Південного оперативного командування, а також низку судово-медичних експертиз та пожежно-технічну експертизу.

Військовослужбовця, дії якого спричинили пожежу, затримано у зв’язку з підозрою у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 270 та ч. 2 ст. 412 КК України.

Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває.За матеріалами прес-служби військової прокуратури Південного регіону України

кількість переглядів: 2610