Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.11.2014

Затримано заступника голови правління ПАТ «Центренерго», під час обшуків вилучено 2 млн грн та понад 300 тис дол США

    

Слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України спільно з оперативними працівниками ГУБОЗ МВС та ГУБКОЗ Служби безпеки України викрито та припинено злочинну схему в діяльності публічного акціонерного товариства «Центренерго», майже 80% статутного фонду якого належать державі.

Встановлено, що службові особи вказаного товариства розробили та запровадили завідомо незаконну схему особистого збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди, так званих «відкатів», від суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснювали постачання послуг, робіт та товарів для ПАТ «Центренерго».

З’ясовано, що лише за один день листопада в такий спосіб було отримано понад 850 тис грн від двох комерційних підприємств для подальшого поділу та привласнення між працівниками ПАТ «Центренерго».

На даний час за підозрою у вчиненні вказаних правопорушень затримано одного із заступників голови правління ПАТ «Центренерго», щодо якого судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Також затримано одного з посередників, який за винагороду в розмірі 10% надавав послуги з конвертації вищевказаних грошових коштів.

Під час проведених обшуків виявлено та вилучено майже 2 млн грн, понад 300 тис дол США, печатки та документи задіяних в злочинній схемі «фіктивних» підприємств.

Згідно повідомленої підозри дії правопорушників кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), і затриманим загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1813