Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.11.2014

Генеральний прокурор України зустрівся з делегацією Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду

    

Генеральний прокурор України Віталій Ярема прийняв делегацію Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, яка прибула до України з робочим візитом. Метою візиту є оцінка ситуації та обговорення інформації, яку 22 вересня 2014 року було надано Генеральною прокуратурою на підтвердження звинувачень щодо вищих посадових осіб України та притягнення їх до кримінальної відповідальності у цьому Суді.

У ході зустрічі сторони обговорили хід та результати розслідування кримінальних проваджень щодо подій, пов’язаних з розгоном мирних демонстрантів, заподіянням тілесних ушкоджень, а також вбивствами громадян у період з листопада минулого року по 22 лютого 2014 року.

Генпрокурор підкреслив, що Генеральна прокуратура готова до конструктивної співпраці з Офісом Прокурора МКС для встановлення істини у трагічних подіях, які відбувалися в Україні під час мирних акцій протесту.

Керівник відділу аналізу ситуацій Емерік Роже від імені Прокурора Міжнародного кримінального суду висловив вдячність за підтримку та сприяння у роботі місії МКС в Україні. Він також наголосив, що головна мета місії – зрозуміти, чи підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду ті злочини, які було скоєно в Україні під час акцій протесту з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Як зазначив Віталій Ярема, органи прокуратури і надалі вживатимуть усіх можливих заходів для забезпечення позитивного розгляду заяви України Міжнародним кримінальним судом.

Довідково: 25 лютого 2014 року Верховна Рада України звернулася до Міжнародного кримінального суду з метою притягнення до кримінальної відповідальності у цьому Суді вищих посадових осіб України щодо передбачених статтею 7 Римського статуту МКС злочинів проти людяності під час мирних акцій протестів громадян, що мали місце в Україні у період з 30 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

25 квітня 2014 року прокурором МКС Фату Бенсудою відкрито процедуру попереднього вивчення ситуації в Україні.

Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1221