Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.10.2014

Головна військова прокуратура виявила нестачу мільйонів набоїв до стрілецької зброї

    

За дорученням Генерального прокурора України Віталія Яреми Головною військовою прокуратурою проведено перевірку додержання вимог Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» в частині організації обліку та збереження боєприпасів.

Встановлено, що внаслідок недбалого ставлення колишніх високопосадовців Міністерства оборони України з 2000 року по теперішній час у ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрськ» (Миколаївська область) без належного обліку, охорони та режиму зберігалося 50 мільйонів набоїв калібру 7,62, які за договором комісії з державною компанією «Укрспецекспорт» призначалися для реалізації в одну із африканських країн, однак, у зв’язку з накладенням ембарго на експорт, реалізовані не були.

У подальшому службові особи Міністерства оборони України не вжили необхідних заходів щодо повернення цього державного майна власнику, а всі обліково-звітні документи, що могли свідчити про приналежність боєприпасів до оборонного відомства, були знищені, а самі набої зняті з обліку.

Проведеною під час перевірки інвентаризацією вказаних засобів ураження зафіксовано наявність лише половини з їх первинної кількості. Будь-які дані про місцезнаходження решти набоїв відсутні. Тим самим державі спричинені збитки на суму близько 16 млн грн.

Крім того, на відкритих майданчиках цього ж морського порту було виявлено ще понад 14 тисяч необлікованих ящиків набоїв різного калібру, які надійшли з військових частин Міністерства оборони України у 1992 році, не були реалізовані та за 22 роки зберігання у непристосованих умовах виявилися суттєво пошкодженими.

За вказаним фактом Головною військовою прокуратурою 21.10.2014 розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби).

Проведення досудового розслідування доручено слідчому відділу слідчого управління Головної військової прокуратури.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 3361