Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.08.2014

Оголошено підозру службовим особам НБУ та ще двох банків, які незаконно заволоділи коштами у сумі понад 2 млрд грн

    

Генеральною прокуратурою України розслідується кримінальне провадження за фактами незаконного заволодіння службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк» та ПАТ «Реал банк» протягом 2013-2014 років коштами Національного банку України і вказаних банків, їх незаконної легалізації, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Про це на брифінгу повідомив перший заступник Генерального прокурора України Микола Герасимюк.

Встановлено, що протягом лютого 2014 року один із посадовців, перебуваючи на посаді першого заступника Голови Національного банку України, за попередньою змовою із головою правління ПАТ «Аграрний фонд», а також службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк» незаконно заволодів грошовими коштами ПАТ «Аграрний фонд» у розмірі понад 2 млрд грн.

Микола Герасимюк також повідомив, що вказаним особам 31.07.2014 оголошено про підозру. Цього ж дня зазначеному посадовцю, який на цей час займає посаду заступника Голови Національного банку України, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням суми застави у розмірі 200 млн грн.

Голова правління ПАТ «Аграрний фонд» знаходиться на лікуванні, прокуратурою вживаються заходи з метою перевірки інформації про його стан здоров’я.

Наразі органом досудового розслідування вживаються вичерпні заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення. 

 
 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1967