Сайти

регіональних

прокуратур

 
09.07.2014

Щонайменше 21 працівник спецпідрозділів брав участь у розстрілі мирних громадян на Майдані

    

Про це повідомив Генеральний прокурор України Віталій Ярема на брифінгу, присвяченому заходам щодо нормалізації ситуації в центральній частині міста Києва.

Так, відповідаючи на запитання журналіста про стан розслідування у кримінальному провадженні про розстріл громадян під час масових акцій протесту на Майдані, Віталій Ярема поінформував, що вказане провадження складається з декількох епізодів.

«У цій справі є кілька епізодів: про розгін Майдану, про загибель 5 осіб в Маріїнському парку 18 лютого, про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія на вул. Великій Житомирській. Але основний епізод – це масове вбивство людей на вул. Інститутській. Розслідування цього провадження здійснює Генеральна прокуратура України», - повідомив Віталій Ярема, зазначивши, що цю справу планується закінчити в найстисліший термін.

«До розстрілів людей причетна велика кількість працівників спецпідрозділів. Щонайменше 21 особа брала участь у розстрілі майданівців, троє з них вже ідентифіковані, їм оголошено про підозру», - наголосив Генеральний прокурор та додав, що наразі проводиться подальша робота щодо перевірки інших осіб, які можуть бути причетні до вказаного злочину.

Водночас, за словами очільника Генеральної прокуратури, існують певні проблеми в розслідуванні у зв’язку з тим, що всі виконавці злочину були в масках і виглядали однаково. «Ми зі свого боку робимо все можливе, щоб ідентифікувати їх», - підкреслив Віталій Ярема.

Також він повідомив журналістам про складнощі, пов’язані із викраденням великої кількості зброї, з якої велася стрільба по людях. «Місце знаходження цієї зброї сьогодні невідоме», - сказав Генеральний прокурор.

Віталій Ярема повідомив, що сьогодні органами прокуратури встановлена причетність осіб до розстрілу людей на Майдані на всіх рівнях: починаючи від безпосередніх виконавців, а також організаторів, і до замовників цього страшного злочину. Окрім того, як вважає Генпрокурор, участь в ньому можна інкримінувати і тим урядовцям, хто голосував за рішення ввезти на територію України велику кількість спецзасобів посиленої дратівної дії з Росії, оскільки воно приймалося всупереч чинному законодавству – без проведення необхідних експертиз та висновків.

«Всі справи дуже об’ємні, по ним проходить велика кількість посадовців. Проводиться розслідування, і у відповідний час, коли справи будуть направлені до суду, суспільство дізнається про його деталі», - запевнив Віталій Ярема.


Управління забезпечення зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1988