Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.06.2014

За втручання Генпрокуратури суд скасував рішення про незаконне засудження головного бухгалтера ТОВ «Агрофірма Корнацьких»

    

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ підтримав касаційну скаргу прокурора і захисників фінансового директора – головного бухгалтера ТОВ «Агрофірма Корнацьких» Л. Нікіткіної та скасував рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області та Апеляційного суду Київської області, якими її необґрунтовано засуджено до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, що передбачають виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на 2 роки.
Таким чином, суд закрив кримінальну справу щодо Л. Нікіткіної, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України про відсутність в її діях складу злочину.
Органом досудового слідства Л. Нікіткіній безпідставно інкриміновано незаконне заволодіння коштами державного бюджету в великих розмірах за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Судом касаційної інстанції встановлено, що Л. Нікіткіною було дотримано вимоги чинного законодавства України щодо оформлення дотацій в розмірі близько 150 тис. грн. за продаж вирощеної худоби підприємствам, які мають власні переробні потужності. Контроль за видачею бланків квитанцій, які є підставою для нарахування дотацій, здійснюють спілки споживчих товариств України, які мають перевіряти наявність у підприємства переробних потужностей.
Окрім того, до службових обов'язків фінансового директора TOB «Агрофірма Корнацьких» не входила перевірка наявності у підприємств, з якими укладались договори, власного чи орендованого переробного виробництва. Дотації з державного бюджету, отримані TOB «Агрофірмою Корнацьких» витрачено за цільовим призначенням.
Отже, Л. Нікіткіну визнано невинною за всіма статтями обвинувачення.
Генеральною прокуратурою України й надалі вживаються заходи до закриття справ стосовно незаконно засуджених осіб.

Нагадаємо, в липні 2012 року слідчий відділ Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області порушив кримінальну справу стосовно Л. Нікіткіної за вказаними вище статтями.


Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3166