Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.06.2014

На «Київському бронетанковому заводі» прокуратура виявила факти розукомплектування бронетехніки на загальну суму понад 2,3 млн грн

   

Службові особи державного підприємства «Київський бронетанковий завод» здійснили розукомплектування і розкрадання вузлів та агрегатів танків та іншої військової техніки, яка знаходилася на підприємстві для ремонту. Викрадені деталі реалізовувались за кордоном, а отримані за це кошти у сумі понад 2,3 млн грн використовувались на власний розсуд, чим заподіяно збитки у вигляді ненадходження зазначеного фінансового ресурсу до Державного бюджету.
Ці факти були встановлені під час прокурорських перевірок щодо забезпечення боєздатності Збройних Сил України, збереження озброєння та військової техніки.
Так, протягом 2011-2013 років були незаконно демонтовані алюмінієві катки з танків вартістю понад 330 тис грн, які у подальшому використовувалися для комплектування бронетехніки, що реалізовувалася на зовнішньому ринку. Крім того, вказаними службовими особами вчинено розтрату майна на суму 1,4 млн грн та не забезпечено збереження 3 танків на суму понад 600 тис грн.
За даними фактами прокуратурою Центрального регіону України та Дарницькою прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 4, 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, якщо вона спричинила тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
Перевірки у цій сфері продовжуються.
Нагадаємо, Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем). В ході перевірки встановлено, що службові особи державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» у період з 2011 року по 2013 включно розукомплектували 78 бойових машин піхоти Збройних Сил України, які знаходились на відповідальному зберіганні підприємства.

Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2373