Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.06.2014

Сприяння високопосадовців РФ незаконним озброєним формуванням в Україні носить ознаки підтримки міжнародного тероризму – заява Генпрокуратури

    

У зв’язку з розповсюдженням інформації Слідчого комітету Російської Федерації щодо порушення кримінальної справи відносно військовослужбовців Збройних Сил України Генеральна прокуратура України поширила заяву.

У ній, зокрема, наголошується на тому, що участь суб’єктів боротьби з тероризмом в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей здійснюється у повній відповідності до положень національного законодавства України та норм міжнародного права. Тому посилання на Женевську конвенцію «Про захист цивільного населення під час війни» 1949 року є абсолютно недоречним.

Забезпечення конституційного порядку на цих територіях є прямим обов’язком держави відповідно до Основного закону України, законів «Про основи національної безпеки України», «Про боротьбу з тероризмом» та інших актів чинного законодавства.

При цьому, апелювання російської сторони до норм міжнародного гуманітарного права викликають подив з огляду на бездіяльність посадових осіб Російської Федерації, які фактично сприяють безперешкодному проникненню на територію України через кордон незаконних озброєних формувань. Ці дії можуть мати ознаки сприяння міжнародному тероризму.

У такий спосіб, на нашу думку, здійснюється відверта спроба замаскувати безпосередню участь окремих громадян Російської Федерації у злочинах, за якими органами прокуратури ведеться розслідування.

З огляду на це, повідомлення Слідчого комітету Російської Федерації не матиме жодних правових наслідків щодо українських правоохоронців, військовослужбовців, інших учасників антитерористичних заходів в Україні, що діють в межах наданих повноважень.Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1794