Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.05.2014

Діяльність колишніх Міністрів оборони та керівників Генштабу, що призвела до зниження рівня обороноздатності держави, вивчається Генеральною прокуратурою

    

Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення колишнім керівним складом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). Про це повідомив начальник Головного управління ГПУ Петро Візнюк.
Відповідаючи на запитання журналістів Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України він зазначив, що рішення, які приймалися колишніми Міністрами оборони України, серед яких Павло Лебедєв, Дмитро Саламатін, Анатолій Гриценко та інші, а також начальниками Генерального штабу стали об’єктом прискіпливої уваги Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, оскільки призвели Збройні Сили України до стану неналежної бойової готовності.
«Дії кожного Міністра оборони, кожного начальника Генштабу будуть досліджуватись на предмет того, які управлінські рішення вони виносили щодо реформування, скорочення, передислокації Збройних Сил. Окрім того, буде приділена увага закупівлі озброєння, військової техніки, а також тому, скільки бюджетних коштів витрачено і на що вони пішли. По всіх цих питаннях розслідується багато епізодів, адже ми залучили до цього серйозних експертів своєї справи, групу фахівців військової інспекції та державно-фінансової інспекції», - повідомив Петро Візнюк.
На переконання начальника Головного управління, саме тому зараз спостерігаються значні труднощі під час мобілізації, відсутність підготовки військовослужбовців та нормального забезпечення армії всім необхідним. Так, система аутсорсінгу (в даному випадку передача від Міністерства оборони послуг з постачання стороннім виконавцям на умовах субпідряду) себе повністю дискредитувала. Тому Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері відкрито кримінальне провадження щодо того, що Міністерство оборони України за вказівкою колишнього Міністра оборони Михайла Єжеля відшкодувало за фіктивними угодами 40 мільйонів гривень комерсантам на комунальні потреби, тобто комерційні структури користувались водою, електроенергією, приміщеннями Збройних Сил України, і ще отримували за це компенсацію. Таким чином, вказану суму їм було просто «подаровано».
Крім того, така ситуація склалася не лише у Збройних Силах України, але й у військовій прокуратурі: її свідомо знищували і взагалі хотіли ліквідувати. А нинішній досвід показує, що органам прокуратури необхідно мати спеціалізовану військову прокуратуру.

Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 4017