Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.05.2014

За втручання Генеральної прокуратури скасовано незаконні рішення Севастопольської міськради

    

Окружним адміністративним судом м. Києва задоволено позов Генеральної прокуратури України та скасовано низку рішень Севастопольської міської ради, які були прийняті у лютому-березні поточного року з порушенням Конституції та Законів України «Про місцеве самоврядування в України» і «Про основи національної безпеки України» та посягали на засади конституційного ладу, суверенітет і територіальну цілісність України, її державну безпеку.
Як відомо, підтримуючи прояви сепаратизму, міськрада заявила про невизнання існуючої влади, її центральних органів, які, на її думку, є нелегітимними.
Також, Севастопольською міськрадою з перевищенням наданих законодавством повноважень затверджено заяву депутатів про політичну ситуацію в Україні, підтримано ініціативу Верховної Ради Криму про проведення референдуму. Міськрадою також було створено незаконний орган - Координаційну раду з організації Севастопольського управління по забезпеченню життєдіяльності міста та делеговано їй повноваження щодо здійснення управління містом.
Так, Координаційною радою всупереч положенням Конституції та Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та з грубим порушенням засад організації державної влади було створено місцеві органи міліції, прокуратури, Служби безпеки та Севастопольський морський торговельний порт, підпорядкувавши йому всю портову інфраструктуру, розташовану на території міста Севастополя та його акваторії.
Окрім цього, Севастопольською міською радою було затверджено Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.
Генеральною прокуратурою України зазначені рішення оскаржено до суду, які в судовому порядку визнано протиправними та скасовано.

Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2764