Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.04.2014

Через зловживання владою екс-міністром О. Клименком Держбюджету України завдано понад 6 млрд грн збитків

    

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименком та іншими службовими особами міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України).
Встановлено, що О. Клименко, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з іншими посадовцями Міндоходів, організував в Одеській, Київській, Донецькій та Харківській областях так звані «програмні» підприємства, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів на території України за значно заниженою митною вартістю.
Принцип роботи злочинної схеми полягав в ухиленні та мінімізації сплати податків та зборів до Державного бюджету України шляхом реального зменшення ваги вантажу з підробкою супровідних документів на вантаж, зміни у супровідних документах на вантаж класифікації та кодів товарів на більш дешевий, ніж є в реальності.
Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2012-2013 рр. О. Клименко за попередньою змовою з посадовими особами міністерства та службовими особами суб’єктів господарської діяльності організував діяльність на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.
Принцип роботи цієї схеми полягав у наданні вказаним підприємствам можливості користуватися послугами «обготівкових» структур, які були підконтрольні Клименку, з метою мінімізації податкових зобов’язань та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ.
У результаті незаконної діяльності вказаних підприємств та самого Клименка, бюджету України завдано збитків на суму більш ніж 6 млд. грн.
29 квітня стосовно Олександра Клименка винесено повідомлення про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.
Наразі тривають заходи щодо встановлення його місця знаходження.


Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 3614