Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.04.2014

Прокуратура активізує розслідування злочинів проти демонстрантів та журналістів під час подій на вулиці Банковій

   

Генеральна прокуратура України доручила прокуратурі міста Києва активізувати розслідування кримінального провадження за фактами протиправних дій, вчинених працівниками міліції стосовно мирних демонстрантів та журналістів під час масової акції протесту на вулиці Банковій 1 грудня 2013 року.
Як зазначили у Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури, дане кримінальне провадження розслідується за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень), ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.
З метою забезпечення ефективного контролю за організацією досудового розслідування матеріали вказаного кримінального провадження були витребувані до Генеральної прокуратури, і наразі, після ознайомлення, повернуті для подальшого розслідування до прокуратури міста Києва з відповідними процесуальними вказівками.
«На сьогодні у рамках розслідування 55 громадянам, у тому числі 24 журналістам, надано офіційний статус потерпілих. І цей процес триває. Тож вкотре закликаємо усіх громадян, хто постраждав від неправомірних дій міліціонерів 1 грудня на вулиці Банковій, прийти до столичної прокуратури для надання показів та визнання потерпілими від кримінального злочину», - наголосили у Головному управлінні Генеральної прокуратури.


Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2815