Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.03.2014

Сепаратисти використовують антиукраїнські заклики для розпалювання ворожнечі – Генеральна прокуратура

            

Складна ситуація, яка стрімко розгорталася останніми тижнями у південних та південно-східних регіонах держави була спровокована публічними закликами до сепаратизму, до порушення територіальної цілісності України. Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування приймалися незаконні рішення, направлені на розпалювання антиукраїнських настроїв у багатонаціональної громади кримського півострова.
На такі факти органи прокуратури оперативно реагували у порядку, визначеному законом, вживали усіх можливих заходів до відновлення законності і правопорядку в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та інших регіонах України.
На сьогоднішній день правоохоронними органами проводиться розслідування у 133 кримінальних провадженнях зазначеної категорії, зокрема: 18 – органами прокуратури; 81 – органами внутрішніх справ; 36 – Службою безпеки.
Так, Генеральною прокуратурою розслідується та здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, розпочатих у зв’язку із вчиненням дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади.
Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом вчинення 12.02.2014 головою Харківської обласної державної адміністрації та іншими особами публічних закликів щодо децентралізації влади шляхом федералізації, створення Ново-Російського Союзу від Одеси до Луганська і Харкова зі столицею у місті Харкові, своїм урядом, міністерствами, державною мовою, прапором і гербом (ч. 2 ст. 110 КК України).
Прокуратурою міста Севастополя розслідується кримінальне провадження за фактом перевищення влади шляхом самовільного залишення 26.02.2014 о 22 годині місця постійної дислокації особовим складом РМОП «Беркут» УМВС України в місті Севастополі (чисельністю 75 працівників), а також посягання на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. З ст. 365, ч. 2 ст. 110 КК України).
Головним слідчим Управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове слідство у кримінальних провадження за фактами закликів до сепаратизму:
– стосовно прийняття рішення 04.02.2014 щодо внесення до порядку денного на засіданні Верховної Ради Автономної Республіки Крим питання про необхідність втручання Російської Федерації в ситуацію, яка склалася в Україні (ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 110 КК України);
– щодо публічних закликів до вчинення дій з метою зміни меж території України, вчинених 23.02.2014 під час мітингу у місті Севастополі (ч. 2 ст. 110 КК України).
– щодо закликів до вчинення умисних дій з метою зміни меж території України, вчинення неодноразових закликів до проведення референдуму про незалежність Донецької республіки, а також захоплення 03.03.2014 та 05.03.2014 будівлі Донецької обласної державної адміністрації з метою насильницької зміни конституційного ладу України та захоплення державної влади (ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ст. 341 КК України);
– стосовно депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, які в порушення встановленого Конституцією України порядку, з метою зміни меж території держави, на позачерговому пленарному засіданні 06.03.2014 ухвалили рішення про входження Республіки до складу Російської Федерації в якості її суб’єкта (ч. З ст. 110 КК України);
– щодо депутатів Севастопольської міської ради, які 06.03.2014 в порушення встановленого Конституцією України порядку, з метою зміни меж території держави, на позачерговій сесії ухвалили рішення про входження міста Севастополя до складу Російської Федерації як її суб’єкта (ч. 2 ст. 110 КК України);
– стосовно організації та вчинення 09.03.2014 за активної участі депутата Луганської обласної ради дій, спрямованих на насильницьке захоплення державної влади організації масових заворушень, що супроводжувалися знищенням державного майна, наругою над Державним прапором України та захопленням адмінбудівлі Луганської ОДА (ч.1 ст.109, ч.1 ст.294, ч.1 ст.338, ст.341 КК України).

На усі незаконні рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим органів місцевого самоврядування, спрямовані на посягання на територіальну цілісність України Генеральною прокуратурою України до окружного адміністративного суду міста Києва пред’явлено позови про їх скасування. Зокрема і про призначення та організацію проведення місцевого референдуму щодо державної самостійності Автономної Республіки Крим.


Прес-служба Генеральної прокуратура України
кількість переглядів: 1485