Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.03.2014

Генпрокуратура розпочала досудове розслідування стосовно суддів Печерського та Шевченківського райсудів Києва

  

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України відкрито кримінальне провадження за фактами прийняття незаконних рішень суддями Печерського та Шевченківського районних судів щодо обрання колишньому прем'єр - міністру Юлії Тимошенко запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, винесення завідомо неправосудних ухвал про відмову у допуску до участі у справі її захисників, а також порушення екс-прем'єра права на захист.
Відомості про вказані кримінальні правопорушення внесені до ЄРДР за ч. З ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою), ч. 1 ст. 374 (порушення права на захист), ч. ч. 1, 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу України.
Також проводиться досудове розслідування стосовно працівників Генеральної прокуратури за фактами зловживання службовим становищем та притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності, а також перешкоджання діяльності народного депутата України, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 351 (перешкоджання діяльності народного депутата України, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України.
Окрім того, розпочато кримінальне провадження стосовно експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз за фактом складання і видачі завідомо неправдивих висновків судекспертиз у кримінальній справі за обвинуваченням Ю. Тимошенко, а також стосовно службових осіб Качанівської виправної колонії № 54 (Харківська область) за фактом складання завідомо неправдивих актів про відмову Тимошенко від участі у судових засіданнях, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.
Також проводиться розслідування за фактом надання завідомо неправдивих показань свідками у кримінальному провадженні відносно Юлії Тимошенко за підозрою у причетності до вбивства народного депутата України Євгена Щербаня. Дані про вказане кримінальне правопорушення внесені в ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 384 КК України (завідомо неправдиве показання).
Досудове розслідування триває.
Хід слідства перебуває на контролі керівництва Генеральної прокуратури України.

Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2010