Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.03.2014

Командувачу ЧФ Російської Федерації Олександру Вітку інкримінується вчинення злочинів на території АР Крим

    

На території АР Крим та в місті Севастополі упродовж 28 лютого - 4 березня 2014 року військові службові особи Чорноморського флоту Росії на чолі з командувачем ЧФ РФ віце-адміралом О. Вітком шляхом тиску, підкупу та погроз закликали військовослужбовців військових частин та установ Збройних Сил та інших військових формувань України вчиняти дії на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, недоторканості та обороноздатності України.
Зокрема, вказані особи вимагали порушити військову присягу, не виконувати вимоги військових статутів Збройних Сил України та передати їм зброю і майно.
Окрім цього, на виконання наказів Олександра Вітка військовослужбовцями Збройних Сил РФ із застосуванням бойової техніки та вогнепальної зброї здійснено постріли, вибухи, підпали будівель і споруд військових установ, знищення комунікацій зв’язку, пунктів управління, військового та державного майна, які мають важливе оборонне значення, з метою ослаблення української держави.
Такими діями вчинено злочини, передбачені ч. 4 ст. 27 та ч. 1 ст. 111 (підбурювання до державної зради), ч. 3 ст. 27 та ст. 113 (організація диверсії) Кримінального кодексу України.
4 березня до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальні правопорушення за вказаними статтями.
За вчинення вказаних злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 15 років.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Прес-служби Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1675