Сайти

регіональних

прокуратур

 
31.01.2013

Віктор Пшонка: «Сума збитків через правопорушення у сфері автодорожнього комплексу складає майже 114 млн. гривень» ВІДЕО

   

    Сьогодні під головуванням Генерального прокурора Віктора Пшонки відбулося розширене засідання колегії «Про стан прокурорського нагляду за додержанням законодавства при здійсненні Державним агентством автомобільних доріг України, його територіальними підрозділами державних закупівель, товарів, робіт і послуг, у тому числі за бюджетні кошти».
     У роботі колегії взяли участь керівники Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг, Державної фінансової інспекції, Державної казначейської служби, ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».
Генеральний прокурор Віктор Пшонка наголосив, що через стан доріг, більшість з яких не відповідає сучасним вимогам, у державі не зменшується кількість дорожньо-транспортних пригод, скоєних з вини власників вулично-шляхової мережі.
     «Так, минулого року травмовано 290 осіб, у тому числі 44 – смертельно», - сказав він.
   Звертаючись до присутніх, Генеральний прокурор висловив занепокоєння щодо стану законності при проведенні державних закупівель у сфері автодорожнього комплексу.
      За його словами, лише упродовж останніх двох років загальна сума коштів, виділених Державному агентству автомобільних доріг, склала майже 38 мільярдів гривень.
     За вказаний період здійснено закупівель на суму 11 мільярдів гривень.
    «А поза їх процедурами укладено договори на суму понад 4 мільярда гривень», - наголосив Віктор Пшонка.
   Крім того, він зазначив, що проведеними у 2012 році органами прокуратури перевірками виявлено численні порушення при витрачанні бюджетних коштів. Зокрема, наявні зловживання збоку службових осіб підприємств та органів виконавчої влади.
   «Реагуючи на такі факти, минулого року прокурорами порушено 25 кримінальних справ, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 76 службових осіб, з яких 22 – органів контролю», - сказав Віктор Пшонка.
    Генеральний прокурор підкреслив, що за результати планової перевірки, яка була організована та проведена Генеральною прокуратурою України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 105 кримінальних правопорушень.
     «Сума збитків, завданих цими правопорушення складає майже 114 мільйонів гривень», - наголосив він.
    За словами Віктора Пшонки, результати проведеної роботи центральним апаратом ГПУ показали суттєві проблеми у діяльності Міністерства інфраструктури та Державного агентства автомобільних доріг при реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами.
     Зокрема, територіальними підрозділами Державного агентства автомобільних доріг закупівлі товарно-матеріальних цінностей та робіт здійснювалися без проведення конкурсних торгів. Для уникнення тендерних процедур Службами автомобільних доріг у регіонах безпідставно приймалися рішення про штучний поділ предмета закупівлі, вартість яких перевищує 100 тисяч гривень.
     Крім цього, Генеральний прокурор зазначив, що випадки надання незаконних переваг під час здійснення державних закупівель набули поширення: порушувалися вимоги закону при застосуванні процедури закупівлі в одного учасника, до участі у закупівлі допускалися суб’єкти господарювання, тендерні пропозиції яких не відповідають умовам конкурсних торгів.
     «Такі порушення виявлені більш ніж у двадцяти регіонах держави, а сума цих закупівель склала майже 170 мільйонів гривень», - сказав Генеральний прокурор.

Get the Flash Player to see this player.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 77305