Добір в окружні прокуратури -
Генпрокурор доручила розпочати підготовку конкурсів


29.03.2021

 
 Триває активна підготовка до оголошення добору на вакантні посади прокурорів в нових окружних прокуратурах, які розпочали роботу з 15 березня.

«В першій хвилі ми плануємо заповнити 454 вакансії. Дала доручення структурним підрозділам Офісу Генпрокурора організувати проведення першої частини добору, до процесу також залучені обласні прокуратури. Водночас тривають консультації з міжнародними партнерами з метою забезпечення максимально прозорого конкурсного відбору», - заявила Генпрокурор.

Вимоги до майбутніх прокурорів: громадянство України, вища юридична освіта, стаж роботи у галузі права не менше двох років.

Всі учасники процедури пройдуть спочатку тестування на знання законодавства. Після цього ті, хто набрав необхідну кількість балів, будуть допущені до другого етапу добору – тестування на загальні здібності. На третьому етапі кандидати виконуватимуть письмове завдання для оцінки рівня володіння практичними уміннями та навичками, а також пройдуть співбесіду на відповідність вимогам професійної компетентності та доброчесності.

Для тих кандидатів, які покажуть найкращі результати під час випробувань, готуються мотиваційні механізми кар’єрного зростання.

Крім цього, Ірина Венедіктова повідомила, що наразі на розгляді Верховної Ради України перебуває законопроект, яким ініціюється спрощення вимог до кандидатів. Зокрема, пропонується замінити необхідність дворічного стажу для кандидатів на посаду прокурора на роботу прокурором-стажистом. Це відкриє шлях до окружних прокуратур для випускників вищих навчальних закладів.