Атестація прокурорів регіональних прокуратур

Відповідно до наказу Генерального прокурора Руслана Рябошапки №221 від 3 жовтня 2019 року стартує атестація діючих прокурорів регіональних прокуратур. Початок атестації – 2 березня.

Процес атестації

Процес атестації однаковий для всіх прокурорів і є ідентичним до процедури атестації прокурорів Генеральної прокуратури перед створенням Офісу Генерального прокурора.

Для атестації прокурорів було вже створено дві кадрові комісії, які очолюють заступники Генерального прокурора Віктор Чумак і Віталій Касько. Планується створення ще 10 кадрових комісій. Також до складу комісій входять працівники Офісу Генерального прокурора, представники міжнародних неурядових організацій, проектів міжнародної технічної допомоги та дипломатичних місій.

Перший та другий етапи атестації пройдуть з 2 по 5 березня 2020 року у Києві. Дата та час тестування для кожного прокурора визначені у графіку за посиланням:
Графік складання іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора (оновлено) .

Протягом 4 днів у них візьме участь орієнтовно 3700 прокурорів – ті, хто подав заяву. Кожен прокурор проходитиме два етапи атестації протягом одного дня, перерва між першим та другим етапом складатиме 5 годин. Такий графік було встановлено для оптимізації витрат часу та ресурсів прокурорів на участь у атестації. Крім того, важливим було забезпечити безперервність роботи регіональних прокуратур, тому прокурори кожної окремої прокуратури мають різні графіки.

Дати проведення третього етапу – співбесід - будуть визначені за результатами тестувань та перевірки поданих прокурорами документів. Кожен прокурор, який успішно пройде два перших етапи і буде допущений до третього, буде персонально поінформований про дату співбесіди.

Атестація пройде у три етапи:

I. Тест на знання та вміння застосовувати законодавство

Мета тестування – виявити рівень знань законодавства та вміння їх застосовувати для ефективного виконання прокурорських обов’язків. Під час тесту учасникам необхідно буде за допомогою комп’ютерної техніки за 100 хвилин дати відповідь на 100 запитань. Перелік запитань формується рандомно з загального переліку з 6000 запитань. Для якісної підготовки до атестації, можна скористатися списком правильних відповідей.

За кожну правильну відповідь кандидати отримають 1 бал. Для переходу на наступний етап потрібно набрати щонайменше 70 балів. Всі результати відображатимуться на екрані комп'ютера відразу після завершення тесту.

II. Тест на загальні здібності

Прокурори, які наберуть необхідну кількість балів, пройдуть до наступного етапу атестації – анонімного тестування на загальні здібності та навички, адаптованого для юристів. Іспит складається з 60 запитань, розбитих на 2 блоки: абстрактно-логічний (20 хвилин) та вербальний (8 хвилин). Тестування має адаптивний характер – кожне наступне запитання обирається системою з урахуванням індексу складності попереднього.

Для якісної підготовки до атестації, можна ознайомитись зі зразками питань за посиланням.

III. Виконання практичного завдання та співбесіда

Третій етап включатиме в себе такі елементи: по-перше, перед початком третього етапу буде проведено перевірку доброчесності прокурора. По-друге, прокурор має виконати письмове практичне завдання. По-третє, буде проведена співбесіда з кадровою комісією. Співбесіда проходитиме у форматі засідання комісії та включатиме в себе виконання практичного ситуаційного завдання. Після цього члени комісії у формі запитань та відповідей обговорюватимуть з кандидатом матеріали атестації, а також виконане ним практичне завдання. Крім того, в межах співбесіди можуть підніматися питання щодо професійної діяльності кандидата, в тому числі щодо його доброчесності. Рішення щодо успішної атестації прокурора після проходження співбесіди прийматиметься комісією шляхом відкритого голосування.

Результати атестації будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

 

Результати складення іспиту у формі анонімного тестування на знання та вміння у застосуванні закону:

І група, 02.03.2020

ІІ група, 02.03.2020

І група, 03.03.2020

ІІ група, 03.03.2020

І група, 04.03.2020

ІІ група, 04.03.2020

І група, 05.03.2020

ІІ група, 05.03.2020

Результати складення іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички:

І група, 02.03.2020

ІІ група, 02.03.2020

І група, 03.03.2020

ІІ група, 03.03.2020

І група, 04.03.2020

ІІ група, 04.03.2020

І група, 05.03.2020

ІІ група, 05.03.2020

 

Оперативні контакти:

Прокурори, які проходитимуть тестування з 2 по 5 березня 2020 року, у разі необхідності, можуть звертатися з відповідними заявами до першої та другої кадрових комісій з атестації прокурорів регіональних прокуратур згідно затвердженого графіку.

Зокрема, прокурори, які згідно графіку проходитимуть тестування у 1 групі, можуть звертатися за електронною адресою: 1kadrcom@gp.gov.ua.

Прокурори, які згідно графіку проходитимуть тестування у 2 групі, можуть звертатися за електронною адресою: 2kadrcom@gp.gov.ua.

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ЩОДО АТЕСТАЦІЇ ПРОКУРОРІВ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОКУРАТУР

ДОКУМЕНТИ ЩОДО АТЕСТАЦІЇ ПРОКУРОРІВ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОКУРАТУР