Атестація прокурорів регіональних прокуратур

Відповідно до наказу Генерального прокурора Руслана Рябошапки №221 від 3 жовтня 2019 року стартує атестація діючих прокурорів регіональних прокуратур. Початок атестації – 2 березня.

Процес атестації

Процес атестації однаковий для всіх прокурорів і є ідентичним до процедури атестації прокурорів Генеральної прокуратури перед створенням Офісу Генерального прокурора.

Для атестації прокурорів було вже створено дві кадрові комісії, які очолюють заступники Генерального прокурора Віктор Чумак і Віталій Касько. Планується створення ще 10 кадрових комісій. Також до складу комісій входять працівники Офісу Генерального прокурора, представники міжнародних неурядових організацій, проектів міжнародної технічної допомоги та дипломатичних місій.

Перший та другий етапи атестації пройдуть з 2 по 5 березня 2020 року у Києві. Дата та час тестування для кожного прокурора визначені у графіку за посиланням:
Графік складання іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора (оновлено) .

Протягом 4 днів у них візьме участь орієнтовно 3700 прокурорів – ті, хто подав заяву. Кожен прокурор проходитиме два етапи атестації протягом одного дня, перерва між першим та другим етапом складатиме 5 годин. Такий графік було встановлено для оптимізації витрат часу та ресурсів прокурорів на участь у атестації. Крім того, важливим було забезпечити безперервність роботи регіональних прокуратур, тому прокурори кожної окремої прокуратури мають різні графіки.

Дати проведення третього етапу – співбесід - будуть визначені за результатами тестувань та перевірки поданих прокурорами документів. Кожен прокурор, який успішно пройде два перших етапи і буде допущений до третього, буде персонально поінформований про дату співбесіди.

Атестація пройде у три етапи:

I. Тест на знання та вміння застосовувати законодавство

Мета тестування – виявити рівень знань законодавства та вміння їх застосовувати для ефективного виконання прокурорських обов’язків. Під час тесту учасникам необхідно буде за допомогою комп’ютерної техніки за 100 хвилин дати відповідь на 100 запитань. Перелік запитань формується рандомно з загального переліку з 6000 запитань. Для якісної підготовки до атестації, можна скористатися списком правильних відповідей.

За кожну правильну відповідь кандидати отримають 1 бал. Для переходу на наступний етап потрібно набрати щонайменше 70 балів. Всі результати відображатимуться на екрані комп'ютера відразу після завершення тесту.

II. Тест на загальні здібності

Прокурори, які наберуть необхідну кількість балів, пройдуть до наступного етапу атестації – анонімного тестування на загальні здібності та навички, адаптованого для юристів. Іспит складається з 60 запитань, розбитих на 2 блоки: абстрактно-логічний (20 хвилин) та вербальний (8 хвилин). Тестування має адаптивний характер – кожне наступне запитання обирається системою з урахуванням індексу складності попереднього.

Для якісної підготовки до атестації, можна ознайомитись зі зразками питань за посиланням.

III. Виконання практичного завдання та співбесіда

Третій етап включатиме в себе такі елементи: по-перше, перед початком третього етапу буде проведено перевірку доброчесності прокурора. По-друге, прокурор має виконати письмове практичне завдання. По-третє, буде проведена співбесіда з кадровою комісією. Співбесіда проходитиме у форматі засідання комісії та включатиме в себе виконання практичного ситуаційного завдання. Після цього члени комісії у формі запитань та відповідей обговорюватимуть з кандидатом матеріали атестації, а також виконане ним практичне завдання. Крім того, в межах співбесіди можуть підніматися питання щодо професійної діяльності кандидата, в тому числі щодо його доброчесності. Рішення щодо успішної атестації прокурора після проходження співбесіди прийматиметься комісією шляхом відкритого голосування.

Результати атестації будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

 

Результати складення іспиту у формі анонімного тестування на знання та вміння у застосуванні закону:

І група, 02.03.2020

ІІ група, 02.03.2020

І група, 03.03.2020

ІІ група, 03.03.2020

І група, 04.03.2020

ІІ група, 04.03.2020

І група, 05.03.2020

ІІ група, 05.03.2020

Результати складення іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички:

І група, 02.03.2020

ІІ група, 02.03.2020

І група, 03.03.2020

ІІ група, 03.03.2020

І група, 04.03.2020

ІІ група, 04.03.2020

І група, 05.03.2020

ІІ група, 05.03.2020

 

Оперативні контакти:

Прокурори, які проходитимуть тестування з 2 по 5 березня 2020 року, у разі необхідності, можуть звертатися з відповідними заявами до першої та другої кадрових комісій з атестації прокурорів регіональних прокуратур згідно затвердженого графіку.

Зокрема, прокурори, які згідно графіку проходитимуть тестування у 1 групі, можуть звертатися за електронною адресою: 1kadrcom@gp.gov.ua.

Прокурори, які згідно графіку проходитимуть тестування у 2 групі, можуть звертатися за електронною адресою: 2kadrcom@gp.gov.ua.
Графік складання іспиту прокурорів регіональних прокуратур, у тому числі військових прокуратур регіонів України і об’єднаних сил, які з поважних причин не брали участь в атестації

Рішенням шістнадцятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур 2 листопада 2020 року затверджено графіки складання іспитів у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки з метою виявлення знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора та на загальні здібності та навички з використанням комп’ютерної техніки.

 

Прокурори, які наберуть 93 бали (прохідний бал встановлений наказом Генерального прокурора від 21.02.2020 № 105), будуть допущені до третього етапу атестації.

ГРАФІК на 09.11.2020

ГРАФІК на 11.11.2020Електронна адреса шістнадцятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур kadrcomreg16@gp.gov.ua


Результати складення іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички з використанням комп’ютерної техніки.

Списки прокурорів, які набрали 93 і більше балів:

09.11.2020   

Результати складення іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора.
Списки прокурорів, які набрали 70 і більше балів:

11.11.2020 ( 1 група) , 11.11.2020 ( 2 група)


Результати складення іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички з використанням комп’ютерної техніки.
Списки прокурорів, які набрали 93 і більше балів:

11.11.2020 ( 1 група) , 11.11.2020 ( 2 група)


СПИСКИ прокурорів, щодо яких шістнадцятою кадровою комісією перенесено складання іспитів (1 та 2 етап атестації) з причин догляду за дитиною і проходження військової служби та інших поважних причин

Графік проведення співбесід прокурорами регіональних прокуратур, у тому числі військових прокуратур регіонів України і об’єднаних сил

Відповідно до Порядку проходження прокурорами атестації, затвердженого наказом Генерального прокурора 03 жовтня 2019 року № 221, оприлюднюємо графік проведення співбесід з метою виявлення відповідності прокурорів регіональних прокуратур, у тому числі військових прокуратур регіонів України і об’єднаних сил вимогам професійної компетентності, професійної етики і доброчесності.

Співбесіди проходитимуть з 10.12.2020 по 14.12.2020 у приміщенні Тренінгового центру прокурорів України - вул. Юрія Іллєнка, 81б. Написання практичних завдань розпочнеться о 08:00 год. у визначені графіком дати. Дозволяється користуватися паперовими текстами КПК, КК та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

Після цього, о 10:00 год., прокурори запрошуються до проходження співбесід.

Прокурори повинні мати при собі паспорт або службове посвідчення прокурора.

ЗРАЗОК ПРАКТИЧНОГО ЗАВДАННЯ

 

ГРАФІК

 

Фізичні та юридичні особи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування можуть надавати відомості, які можуть свідчити про невідповідність прокурора критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності (у тому числі анонімно) на електронну адресу – attestation@gp.gov.ua

Прокурори, які згідно графіку проходитимуть співбесіду, можуть звертатися до шістнадцятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур на електронну адресу kadrcomreg16@gp.gov.ua.


Підсумки проведення співбесід прокурорів регіональних прокуратур, у тому числі військових прокуратур регіонів України і об’єднаних сил

Шістнадцята кадрова комісія

10.12.2020 , 11.12.2020 , 14.12.2020, 15.12.2020 

  
ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ЩОДО АТЕСТАЦІЇ ПРОКУРОРІВ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОКУРАТУР

ДОКУМЕНТИ ЩОДО АТЕСТАЦІЇ ПРОКУРОРІВ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОКУРАТУР