Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.01.2016

Військовослужбовці Національної гвардії України, винні у ДТП, що сталося минулого року, притягнуті до кримінальної відповідальності

    

На початку січня 2015 року під час руху у зустрічному напрямку на автошляху «Київ-Харків-Довжанський» колона автомобілів із військовослужбовцями Національної гвардії України зіткнулась із військовим вантажним автомобілем «КрАЗ-5233», внаслідок чого загинули 13 військовослужбовців, а 20 – отримали тілесні ушкодження тяжкої та середньої ступенів тяжкості. Пошкоджено військового майна майже на мільйон гривень.

Зважаючи на трагічні обставини цієї дорожньо-транспортної пригоди та її тяжкі наслідки, військовою прокуратурою сил антитерористичної операції докладено всіх зусиль щодо забезпечення швидкого, всебічного, повного та ефективного розслідування розпочатого за даним фактом кримінального провадження.

У ході слідства проведено понад 300 слідчих дій, 67 судових експертиз, у тому числі автотехнічні, транспортно-трасологічні, товарознавчі, судово-медичні та інші.

Зібраними у провадженні доказами повною мірою встановлена обопільна вина у порушенні Правил дорожнього руху (п.п. 13.1 та 13.3) двох водіїв-військовослужбовців Національної гвардії України, якими, за наявності технічної можливості, не було дотримано безпечного інтервалу при роз’їзді автомобілів на трасі.

За клопотанням прокурора одному з підозрюваних судом визначено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 1 млн 300 тис грн, іншому – у вигляді застави в розмірі 60 тис 900 грн, яку внесено.

25.01.2015 обвинувальний акт відносно винних у злочинній необережності військових спрямовано до Артемівського міськрайонного суду Донецької області для розгляду по суті за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб), ч. 2 ст. 412 (необережне пошкодження військової техніки, яке спричинило загибель людей) та ч. 2 ст. 415 (порушення правил водіння, що спричинило загибель кількох осіб) КК України.

Підготовче судове засідання призначено на 28 січня 2016 року. В ході його проведення прокурором, представниками військових частин та потерпілими планується заявлення цивільних позовів щодо відшкодування спричиненої шкоди. Для забезпечення такого відшкодування на майно підозрюваних військовою прокуратурою накладено арешт.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1219