Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.02.2011

Генеральна прокуратура України не вбачає підстав для оскарження рішення Печерського райсуду м. Києва

щодо відмови у відновленні досудового слідства у справі за обвинуваченням Олексія Пукача

     Постановою Печерського районного суду м. Києва 31 січня цього року залишені без задоволення скарги представника потерпілої Мирослави Гонгадзе – Валентини Теличенко та потерпілого Олексія Подольського, які звернулись до суду з клопотанням про скасування постанови слідчого у справі, як необґрунтованої та щодо відновлення досудового слідства.
     Приймаючи таке рішення суд виходив с того, що слідчий зробив обґрунтований висновок про відсутність ознак злочину за п.«и» ст.93 Кримінального кодексу України 1960 року в діях О. Пукача та наявність підстав для закриття провадження у справі відносно останнього в частині обвинувачення за вказаною статтею, за відсутністю в його діях складу злочину. Слідчий виходив з того, що в ході досудового слідства у справі, додаткових допитів обвинуваченого О. Пукача, встановлено, що вбивство вчинено не за замовленням, а у зв'язку з виконанням явно злочинного наказу Міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та невстановлених слідством осіб.
      Перевіряючи дотримання слідчим вимог ст.213, 214 Кримінально-процесуального кодексу України при закритті даної справи в частині обвинувачення, суд врахував наявні в наданих суду матеріалах справи дані про викладені слідчим в постанові обставини, зокрема в поясненнях О. Пукача, на час його обвинувачення у вчиненні злочину, а також про провадження досудового слідства у кримінальній справі відносно О. Пукача за п. «в» ст.93 Кримінального кодексу України та у іншій кримінальній справі по встановленню обставин участі та вчинення злочину Міністром внутрішніх справ України Ю. Кравченком та іншими особами, учасниками вчинення злочину, а також обставин їх участі.
     Вважаємо, що прийняте судом рішення цілком законне та обґрунтоване, підстави для його оскарження відсутні.
     Що стосується суті оскарження правильності кваліфікації дій О. Пукача, то такі скарги та клопотання учасників судового процесу можуть і мають бути розглянуті по суті судом при розгляді справи та у стадії оцінки всіх досліджених доказів.
     Слід звернути увагу, на те що представники потерпілих не оскаржували встановлених обставин вбивства Георгія Гонгадзе, а кваліфікація дій О. Пукача не може вважатися остаточною. За достатніх підстав, відповідно до ст. 277 Кримінально-процесуального кодексу України обвинувачення може бути змінено в суді під час судового слідства. А тому висновки окремих засобів масової інформації про не визнання судом вбивства Г. Гонгадзе замовним є передчасними.


Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 76186