Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.03.2013

Посадовців Держенергоефективності України притягнуто до відповідальності

розглянуто та задоволено подання прокуратури

     Проведеною Генеральною прокуратурою України перевіркою установлено суттєві порушення законодавства в діяльності Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
     Упродовж минулого року усупереч вимогам законодавства функції контролю у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів не здійснювалися, відповідні перевірки на підприємствах і установах не проводилися.
     Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України у порушення вимог Бюджетного кодексу України не забезпечено належне використання бюджетних коштів.
     Упродовж двох років не освоєно понад 30 млн євро, які надійшли від Європейської Комісії на підтримку виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.
     Минулого року не проводився конкурсний відбір енергоефективних проектів, зокрема тих, що пов'язані із зменшенням обсягів споживання природного газу та державна підтримка яких здійснюється за рахунок бюджету.
     Як наслідок, у попередні роках заходи програми енергоефективності не вдалося виконати у повному обсязі, а отже, і зменшити обсяг споживання енергоресурсів.
     Генеральною прокуратурою України з метою усунення вказаних порушень та недопущення їх у подальшому до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України внесено подання, яке у березні поточного року розглянуто та задоволено, а винні посадові особи притягнуті до відповідальності.


Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 18395