Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.03.2016

Анатолій Матіос зустрівся з Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжнієксом

    

У п’ятницю, 25 березня, у Генеральній прокуратурі України відбулася зустріч заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса з Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжнієксом.

Анатолій Матіос подякував Комісару РЄ з прав людини за черговий візит та приділену увагу до проблем дотримання прав людини в Україні.

Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжнієкс, зі свого боку, подякував за можливість зустрітися та обговорити ситуацію, зокрема і щодо результатів робочого візиту в Україну, під час якого він відвідав окремі райони Донецької та Луганської областей, що перебувають поза контролем Уряду України, а також питання жорстокого поводження з місцевим населенням у вказаних регіонах.

Також сторони обговорили питання реформування органів прокуратури та, як вплине на роботу органів прокуратури заснування Державного бюро розслідувань.

За словами заступника Генерального прокурора України Анатолія Матіоса, органи прокуратури вимушені працювати в умовах тих реалій, що склалися. «Процес реформування органів прокуратури напряму залежить від того, з яким бажанням та ефективністю політики і законодавці будуть реалізовувати на практиці інституційні та законодавчі реформи не тільки в окремо взятому сегменті, яким є прокуратура, але і в усій правоохоронній сфері», - зауважив він. Окрім того, за його словами, має місце невідповідність між реформаторськими змінами територіальної юрисдикції місцевих прокуратур та існуючим на сьогодні в державі адміністративно-територіальним устроєм, а також діючою структурою інших правоохоронних та судових органів.

Анатолій Матіос торкнувся проблеми відсутності реальної підтримки з боку виконавчої влади в частині реалізації однієї з основних засад реформування органів прокуратури, передбачених у новому Законі «Про прокуратуру»: невідповідності реального рівня заробітних плат, які визначив Уряд України, тим очікуванням нового покоління, яке прийшло працювати в оновлені органи прокуратури. Так, є величезна різниця між розміром заробітних плат, зокрема, працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, та рядових працівників місцевих прокуратур.

«При тому, що йде скорочення величезної кількості прокурорів і зменшення загальної кількості органів прокуратури», - підкреслив заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор. Він уточнив, що, не дивлячись на реформування, у місцевих прокуратурах лишаються вакантними більше 500 посад, на які за мізерну заробітну плату ніхто не хоче йти працювати. «І це проблема держави, яка не в змозі оплатити намагання людей працювати чесно», - констатував Анатолій Матіос.

Не дивлячись на ці реалії, наголосив він, органам прокуратури в цілому вдається забезпечувати дотримання законності, з огляду на законодавчо обмежені функції прокуратури, на досить високому рівні, при тому, що фактичні результати свідчать про шалене навантаження на окремо взятого прокурора та слідчого, і лише з напряму кримінального судочинства воно обчислюється десятками проваджень на одну людину.

Окрім того, заступник Генерального прокурора – Головний військовий прокурор поінформував іноземних гостей про створення та результати роботи Управління з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Головної військової прокуратури, яке на сьогодні є єдиним підрозділом у державі, що займається збором і аналізом доказів у провадженнях, пов’язаних з веденням агресивної війни проти України.

Так, слідчими управління фактично розслідується одне кримінальне провадження із сотнями епізодів за фактами вчинення на території Донецької та Луганської областей членами терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» убивств, жорстокого поводження із заручниками і цивільним населенням, застосування до них тортур та знущань.

В рамках розслідування здобуті докази про створення і функціонування на території Донецької і Луганської областей 62 місць незаконного утримання, катування і знущання над захопленими українськими військовослужбовцями та цивільними особами, в тому числі журналістами, волонтерами, місцевим населенням.

Також в межах цього провадження оголошені підозри українським судом та обрані запобіжні заходи у вигляді арешту відносно начальника Генштабу РФ як ідейного ініціатора та організатора ведення агресивної гібридної війни проти України, що відповідно до українського законодавства кваліфікується за ст. 437 Кримінального кодексу України (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), а також 34-м військовослужбовцям спецслужб РФ, серед яких більше 15 військовослужбовців РФ, які були захоплені на території України. Українські суди винесли вже більше 7 вироків стосовно таких осіб, їм призначені покарання від 11 до 15 років позбавлення волі.

Також, за словами Анатолія Матіоса, матеріали кримінальних проваджень будуть обов’язково передані до міжнародних інституцій.

Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжнієкс подякував за надану вичерпну інформацію. Сторони засвідчили готовність до подальшого плідного співробітництва з Радою Європи у сфері захисту прав людини.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 810