Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.03.2016

Керівники регіональних прокуратур обурені тиском та проявами правового нігілізму відносно Генерального прокурора України

     

24.03.2016
                                                                                                       Генеральному прокурору України    

                                                                                                       державному раднику юстиції 2 класу

                                                                                                       Шокіну Віктору Миколайовичу
                                                                                                       01011 м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Колективне звернення керівників регіональних прокуратур
до Генерального прокурора України


Шановний Вікторе Миколайовичу!


Керівники регіональних прокуратур занепокоєні ситуацією щодо спроб дискредитувати органи прокуратури України.

Інформація про підготовку заступником Генерального прокурора України Д. Сакварелідзе акції з метою вчинення тиску на працівників Генеральної прокуратури України обурила нас та змусила звернутися до Вас.

Заклик до акції під стінами Генеральної прокуратури України, оголошений заступником Генерального прокурора України Д. Сакварелідзе, це не лише прояв правового нігілізму, тиск неправовими методами на Генерального прокурора України, а в його особі - на всі органи прокуратури, це, насамперед, зухвала демонстрація свідомого ігнорування Конституції та законів України.

Даючи правову оцінку таким діям, слід констатувати порушення вимог ч. 3 ст. 18 Закону України "Про прокуратуру", якою встановлено пряму заборону прокурору приймати участь у будь-яких політичних акціях, мітингах, страйках, так і вимог ч.ч. 3-4 ст. 19 зазначеного закону, якими встановлено обов'язок прокурора діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, неухильно додержуватись присяги прокурора, прокурорської етики та не вчиняти дії, які дискредитують його як представника прокуратури та шкодять авторитету прокуратури.

Законом України "Про прокуратуру" серед основних засад діяльності прокуратури визначено верховенство права, політичної нейтральності, неухильного дотримання вимог професійної етики. Заклик до акції під стінами Генеральної прокуратури України з мотивів вчинення нібито впливу на його підлеглих не лише негативно позначиться на робочому процесі, авторитеті органу, але й є прямим порушенням вимог п. 3 ч. 1 ст. 16 Закону, що забороняє тиск та втручання у здійснення повноважень прокурора,
ст.ст. 1, 2, 5, 7 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури.

Обмеження способів захисту соціальних інтересів осіб, уповноважених на виконання функцій держави прямо встановлено статтею 44 Конституції України, Обов'язок утриматись від вчинення дій, що можуть зашкодити інтересам державної служби, заборони на вчинення дій, що перешкоджають нормальному функціонуванню державного органу визначено й у ст.ст. 5, 16 Закону України "Про державну службу" (у чинній редакції).

Більш того, ст. 10 Закону України "Про державну службу", в редакції, що набуде чинності з 1 травня 2016 року, серед вимог щодо політичної неупередженості є заборона вчиняти дії, що у будь-який спосіб можуть негативно вплинути на імідж державного органу та довіру до влади, залучати державних службовців до акцій, організовувати чи брати участь у акціях чи страйках.

Грубе ігнорування основних принципів прокурорської діяльності: верховенства права, законності, вчинення дій, спрямованих на підрив довіри громадян, слід розцінювати не лише як прояв некомпетентності та непрофесіоналізму, а, перш за все, як спрямованість на дестабілізацію роботи правоохоронного органу.

Своїми закликами, Д.Сакварелідзе порушено вимоги ст. 44 Конституції України, ст.ст. 5, 16 Закону України "Про державну службу", ст.ст. 1, 3, 4, 16 Закону України "Про прокуратуру" ст.ст. 1, 2, 5, 7 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, що, на нашу думку, несумісне з перебуванням його на посаді заступника Генерального прокурора України та в органах прокуратури.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

кількість переглядів: 10229