Сайти

регіональних

прокуратур

 
23.03.2016

Генеральною прокуратурою складено повідомлення про підозру С. Курченку за вчинення злочинів у сфері господарських операцій зі зрідженим газом

    

Головним слідчим управлінням спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України за наслідками проведення повного, всебічного та неупередженого розслідування, з урахуванням здобутих доказів, складено повідомлення про підозру С. Курченку як керівнику злочинної організації, яка протягом 2010 року - початку 2014 року вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі зрідженим газом за наступних обставин.

У вказаний період часу С. Курченко організував вчинення очолюваним ним організованим злочинним угрупованням незаконного заволодіння видобутого ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта» та належного державі зрідженого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижчими від ринкових, нібито для потреб населення. У той же час, фактично зріджений газ членами злочинного угруповання у подальшому реалізовувався підконтрольними С. Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

Унаслідок цих протиправних дій державі завдано шкоду на загальну суму понад 2 млрд грн.

На теперішній час підозрюваний С. Курченко оголошений у міжнародний розшук, за зверненням слідчого, погодженим з прокурором, судом щодо нього обрано запобіжний захід - тримання під вартою.

У ході розслідування органом досудового розслідування накладено арешт на майно та інші активи підозрюваних на загальну суму понад 2,8 млрд грн.

Досудове розслідування триває.

Як уже повідомлялося, Генеральною прокуратурою України здійснюються заходи з повного викриття усіх епізодів злочинної діяльності екс-високопосадовців режиму В. Януковича та пов'язаних із ними осіб, зокрема, С. Курченка та членів його злочинного угруповання.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 622