Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.02.2016

Владислав Куценко закликав Давіда Сакварелідзе утриматись від неправдивих заяв та введення в оману суспільства (додано ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

    

Розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених під час Революції Гідності, продовжиться і після 1 березня. Про це повідомив під час брифінгу прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

Він звернув увагу на те, що відповідно до перехідних положень Конституції України прокуратура продовжує виконувати функцію попереднього досудового слідства до моменту формування повної системи досудового слідства в Україні.

«Враховуючи те, що на сьогоднішній день ДБР поки що не створене: не призначено керівника і слідчих, Генеральна прокуратура, спираючись на норми Конституції буде продовжувати здійснювати розслідування Майданівських та інших справ. Як тільки, буде створено Державне бюро розслідувань нами у відповідності до законодавства буде припинено повноваження щодо слідства» - наголосив Владислав Куценко. Також він акцентував увагу, що з цього приводу в.о. Генерального прокурора Юрій Севрук підписав лист, який було розіслано керівникам регіональних прокуратур.

Окрім того, прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко прокоментував ситуацію навколо кримінального провадження щодо пропонування неправомірної вигоди у 10 млн дол США заступнику Генерального прокурора Давіду Сакварелідзе.

Так, за його словами, слідчим надано дозвіл на оприлюднення витягу з протоколу допиту Д. Сакварелідзе. Владислав Куценко, цитуючи деякі частини витягу з протоколу допиту, підкреслив, що, на жаль, Д. Сакварелідзе так і не назвав прізвище людини, яка начебто намагалась дати йому хабар, хоча з цього приводу було оприлюднено декілька заяв. Також прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко зупинився на деяких невідповідностях у датах та запропонував представниками ЗМІ та громадськості ознайомитись із вказаним документом на сайті Генеральної прокуратури. «Ця справа є свідомою провокацією і намаганням дискредитації органів прокуратури», - акцентував він та зазначив, що на неправді реформи не побудуєш.

Також Владислав Куценко спростував інформацію про начебто наявність ряду кримінальних проваджень, які розслідуються відносно підлеглих Д. Сакварелідзе з метою тиску на них. Так, серед 4 кримінальних проваджень вказаної категорії 1-е було порушене саме підлеглими заступника Генерального прокурора Д. Сакварелідзе за заявою особи, яка сьогодні рекомендується ним на зайняття посади у новоствореній Генеральній інспекції. 2-е провадження розпочато влітку минулого року і закрито через декілька днів після його відкриття, і в ньому не оголошувалось жодної підозри. 3-е кримінальне провадження, про яке йшлося у заявах Д. Сакварелідзе, також закрите влітку минулого року через декілька днів після відкриття. Воно також є фактовим, і жодній особі не оголошувалось про підозру.

Четверте провадження дійсно є відкритим, але в ньому, знов таки, жодній особі не повідомлено про підозру і відкрите воно було за заявою адвокатів О. Корнійця. Його адвокати звернулись до органів прокуратури, щоб відкрити кримінальне провадження у зв’язку з тим, що, на їх думку, відбувається підробка протоколів експертизи вартості вилучених діамантів. Адже відповідно до інформації адвокатів, перша вартість діамантів експертами визначена у близько 700 дол США, а у цих же матеріалах справи у другій експертизі зазначена вартість у 15 тис дол США. Жодного тиску під час розслідування вказаного провадження на будь-кого, в тому числі на підлеглих Д. Сакварелідзе, не було. Відбувається звичайний слідчий процес.

«У словах мого колеги є багато звинувачень і намагань говорити про боротьбу за нову прокуратуру, але, на жаль, вони базуються на неправдивих моментах», - констатував Владислав Куценко.

Прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко закликав Давіда Сакварелідзе утриматись від неправдивих заяв та введення в оману суспільства.


ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ ДОПИТУ САКВАРЕЛІДЗЕ Д.Г.

 

 ВИТЯГ З ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДОСУДОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ


 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 4138