Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.02.2016

Генеральний прокурор України Віктор Шокін зустрівся зі спікерами парламентів Північної Європи та Балтії

    

2 лютого відбулася зустріч Генерального прокурора України Віктора Шокіна з делегацією спікерів парламентів країн Північної Європи та Балтії. До Генеральної прокуратури України прибули представники парламентів: Королівства Данії, Естонської Республіки, Фінляндської Республіки, Республіки Ісландії, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Королівства Норвегії та Королівства Швеції. У зустрічі також узяли участь: заступник Генерального прокурора України-керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.

Віктор Шокін подякував представникам європейських країн за підтримку та поінформував високих гостей про процес реформування органів прокуратури. Він відзначив важливість того факту, що оновлення органів прокуратури України через конкурси та всі етапи тестування відбувалися під безпосереднім контролем українських і міжнародних незалежних спостерігачів. Генеральний прокурор окремо зупинився на важливості створення та функціонування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань і безпеки ГПУ, яка опікується боротьбою з корупцією в органах прокуратури.

Також Генеральний прокурор України зупинився на діяльності прокуратури у боротьбі зі злочинністю та корупцією в Україні. «Боротьба з корупцією – є найголовнішим стратегічним завданням національної політики, яке на сьогодні реалізується органами державної влади загалом і прокуратурою зокрема. Перш за все, проведення змін інституційного характеру, а саме створення Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є першим рішучим кроком у знешкодженні корупції в органах влади та сприянні побудови оновленого українського суспільства, вільного від цього негативного явища», - зауважив Віктор Шокін.

За його словами, у 2015 році слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України до суду з обвинувальними актами направлено 11 кримінальних проваджень стосовно 14 високопосадовців з ознаками корупції. Як повідомив Віктор Шокін, також до суду з обвинувальними актами за 12 місяців 2015 року направлено 4 кримінальні провадження стосовно 5 суддів з ознаками корупції. Продовжується розслідування кримінальних проваджень стосовно екс-високопосадовців колишньої влади про розкрадання і розтрату грошових коштів, зловживання службовим становищем тощо.

У свою чергу, Назар Холодницький розповів про початок діяльності Антикорупційної прокуратури та проблеми, які виникають у її роботі. За його словами, Національне бюро розслідувань України, під процесуальним керівництвом прокурорів Антикорупційної прокуратури, вже розпочало більше трьох десятків кримінальних проваджень щодо високопосадовців. Наразі триває процес відбору на конкурсній основі, шляхом тестування, кандидатів на зайняття посад прокурорів у САП. Назар Холодницький окремо зупинився на важливості викорінення корупції в середовищі суддівського корпусу та важливості проведення судової реформи, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. За його словами, ефективність роботи Антикорупційної прокуратури та НАБУ, зокрема, у питанні повернення коштів здобутих незаконних шляхом, залежить від підтримки та допомоги західних колег, адже, як відомо, багато таких коштів виведено в офшори та зберігаються за кордоном.

Сергій Горбатюк, як начальник управління, поділився інформацією про перебіг розслідувань Майданівських справ, подій пов'язаний із Революцією гідності (подій листопада 2013 – лютого 2014 років).

Під час розмови Генеральний прокурор відповів на запитання гостей. Їх, зокрема, цікавили проблеми, які стоять на перешкоді більш швидким реформам правоохоронної системи України, імплементації законодавчих змін у функціонування органів державної влади.

Підсумовуючи зустріч, заступник спікера Сейму Латвійської Республіки Інесе Либиня-Егнере запропонувала оцінювати спілкування, як діалог «після якого кожний із представників парламентів повернеться додому та розповість про успіхи, які має Генеральна прокуратура України, а також побажала Віктору Шокіну та співробітникам української прокуратури сил завершити розпочаті реформи та повернути довіру українського суспільства до органів прокуратури.

Віктор Шокін у свою чергу подякував гостям за візит та запевнив, що Генеральна прокуратура України зробить все від неї залежне, щоб наша держава стала гідним членом європейської спільноти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1548