Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.01.2016

Відбулася зустріч керівництва Генеральної прокуратури України з Головою Національної прокуратури Королівства Нідерландів

    

У п’ятницю, 15 січня, у Генеральній прокуратурі України відбулася зустріч першого заступника Генерального прокурора України Юрія Севрука із Головою Національної прокуратури Королівства Нідерландів Фредеріком Вестербеке. У зустрічі також взяв участь Голова Національної кримінальної слідчої групи Національної поліції Нідерландів та представники Служби безпеки України.

Під час зустрічі сторони обговорили результати розслідування в рамках роботи Спільної слідчої групи з розслідування авіакатастрофи літака «Боїнг» Малайзійських авіаліній, яка сталася 17 липня 2014 року поблизу м. Торез Донецької області. Сторони констатували прогрес у спільному розслідуванні завдяки копіткій роботі слідчих по встановленню всіх обставин вчинення злочину і осіб, причетних до нього.

Також було обговорено перспективи подальшого розслідування та необхідність продовження дії угоди про діяльність спільної слідчої групи з розслідування цього злочину.

Юрій Севрук наголосив, що Генеральна прокуратура та інші правоохоронні органи України і в подальшому будуть всіма силами сприяти проведенню цього міжнародного розслідування і брати в ньому активну участь до досягнення кінцевого результату.

«Наша ціль - в найкоротші строки отримати результати і продовжити розслідування до притягнення всіх винних осіб до відповідальності», - підкреслив Юрій Севрук.

Фредерік Вестербеке подякував українським учасниками зустрічі за те, що, не дивлячись на складну ситуацію в країні в цілому і на той величезний об’єм роботи, яку мають виконувати як Генеральна прокуратура, так і правоохоронні органи України, українська сторона надала неоціненну допомогу у проведенні цього розслідування.

«Хотів би зазначити про відданість українських правоохоронців у справі розслідування цього злочину. Без підтримки з боку української сторони було б неможливим зібрання тих доказів, які ми маємо у цій справі», - наголосив він.

У ході обговорення сторони дійшли згоди щодо необхідності інформування громадськості про хід розслідування і оприлюднення відповідної інформації вже найближчим часом та обговорили питання, пов’язані з поширенням такої інформації.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над територією Донецької області, що контролюється терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР», був збитий пасажирський літак «Боїнг 777» Малайзійських авіаліній, який прямував рейсом «Амстердам – Куала-Лумпур» транзитом через територію України, внаслідок чого загинуло 298 пасажирів та членів екіпажу.

З метою розслідування цієї жахливої трагедії 07.08.2014 створено міжнародну спільну слідчу групу, до складу якої входять прокурори та представники інших правоохоронних органів України, Королівства Нідерландів, Королівства Бельгія, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1716