Сайти

регіональних

прокуратур

 
05.01.2016

Генеральний прокурор Віктор Шокін доручив невідкладно відкрити кримінальне провадження щодо перевірки законності проведення автоматичного розподілу апеляційної скарги на рішення суду про арешт Г. Корбана

    

Генеральний прокурор України Віктор Шокін 5 січня 2016 року доручив внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за результатами розгляду звернення Голови Апеляційного суду м. Києва щодо перевірки законності проведення автоматичного розподілу апеляційної скарги на рішення Дніпровського районного суду про арешт Г. Корбана.

Віктор Шокін доручив невідкладно провести досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні із залученням фахівців Служби безпеки України.

Так, у своєму зверненні Голова Апеляційного суду м. Києва Я. Головачов повідомив, що 30 грудня 2015 року працівниками суду згідно вимог ст. 35 КПК України апеляційну скаргу адвоката Г. Корбана зареєстровано в автоматизованій системі електронного документообігу та здійснено автоматизований розподіл справи серед суддів, які уповноважені розглядати провадження зазначеної категорії.

31 грудня 2015 року до Апеляційного суду м. Києва надійшли численні звернення захисників підозрюваного Г. Корбана, а також звернення народного депутата І. Луценка про нібито наявність підстав вважати, що під час розподілу вказаної судової справи мали місце дії, пов’язані із втручанням в автоматизовану систему документообігу суду.

Окрім того, йдеться у зверненні Голови Апеляційного суду м. Києва, до суду надійшло звернення народного депутата О. Грановського, який ставить питання про необхідність проведення перевірки доводів захисників Г. Корбана щодо можливих обставин втручання в автоматизовану систему суду з метою недопущення зловживання даним фактом під час розгляду справи в апеляційному суді.

З урахуванням тих обставин, що розгляд судової справи стосовно Г. Корбана набув широкого суспільного резонансу, Генеральною прокуратурою України вжито всіх передбачених законом заходів для перевірки доводів, викладених у вищезазначених зверненнях на предмет законності проведення автоматичного розподілу апеляційної скарги адвоката Г. Корбана на ухвалу слідчого судді Дніпровського райсуду м. Києва.

Варто зазначити, що 5 січня 2016 року Апеляційний суд м. Києва переніс розгляд скарги на рішення Дніпровського районного суду про арешт Г. Корбана на 13 січня.

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року Дніпровським районним судом м. Києва змінено міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Г. Корбану на тримання під вартою. У жовтні 2015 року Генеральною прокуратурою спільно зі Службою безпеки України у містах Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Херсоні, Черкасах та інших регіонах держави під час розслідування кримінального провадження розпочато проведення широкомасштабної спецоперації, спрямованої на виявлення, документування та ліквідацію особливо небезпечної злочинної організації, яка займалась розкраданням коштів в особливо великих розмірах, викраденням людей і транспортних засобів.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1155