Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.10.2015

Генеральна прокуратура України запобігла незаконному звільненню з-під варти Ю. Колобова

    

Генеральною прокуратурою попереджено незаконне звільнення з-під варти в Королівстві Іспанія екс-Міністра фінансів України Ю. Колобова та внесено до ЄРДР відомості про вчинення невстановленими особами злочинів, передбачених ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України - підроблення та використання завідомо підробленого документа Генпрокуратури.

Як стало відомо з листа Українського бюро Інтерполу, адресованого Генпрокуратурі України, від компетентних органів Королівства Іспанія надійшов запит щодо надання додаткової інформації стосовно Ю. Колобова. До запиту було додано копію листа за начебто підписом заступника Генерального прокурора України Юрія Столярчука, в якому йдеться про те, що Ю. Колобов у кримінальному провадженні, яке здійснюється відносно нього, має процесуальний статус свідка, а не підозрюваного. За інформацією компетентних органів Королівства Іспанія, вказаний лист був наданий їм захисниками Ю. Колобова. Разом з тим, зазначений лист службовими особами Генеральної прокуратури України не видавався та не підписувався, інформація, яка міститься у ньому щодо статусу Ю. Колобова не відповідає дійсності, і лист є підробленим.

За фактом підробки вказаного листа до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відповідні відомості та розпочато розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України.

Довідково повідомляємо, що управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього Міністра фінансів України Ю. Колобова у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Оскільки колишній високопосадовець перебуває під вартою в Іспанії, Генпрокуратурою України 23.03.2015 було направлено запит про видачу (екстрадицію) Ю. Колобова в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності.

Перебуваючи в Іспанії, Ю. Колобов звертався до суду з проханням про своє звільнення під заставу.

У зв’язку з чим Генеральною прокуратурою України до компетентних органів Іспанії було негайно направлено листа щодо справжнього процесуального статусу Ю. Колобова.

Справа щодо екс-міністра Януковича буде доведена до суду і справедливого вироку, незважаючи на будь-яку протидію і спроби фальсифікації. Україна і надалі продовжуватиме домагатися його екстрадиції.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 274