Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.04.2015

За ініціативи Генеральної прокуратури територіальній громаді м. Києва повернуто землі «Острів Жуків» та «Межигір’я 2»

    

Генеральна прокуратура України пред’явила до господарського суду м. Києва позовні заяви про визнання недійсними рішень Київради та державних актів про право власності на земельні ділянки ландшафтного заказника «Острів Жуків».

В порушення вимог Земельного та Житлового кодексів України, Закону України «Про природно-заповідний фонд України» вказані землі були незаконно відчужені та безоплатно, не на конкурентних засадах, надані обслуговуючим кооперативам, які не є такими в розумінні житлового законодавства, у власність для житлової та громадської забудови, і в подальшому за нікчемними правочинами були внесені до статутних фондів інших товариств.

Київським апеляційним господарським судом залишено в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов Генеральної прокуратури України. Рішення Київської міської ради та державні акти на земельні ділянки площею понад 105 га вартістю понад 166 млн грн визнано недійсними.

Також Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Генеральної прокуратурою України та залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким визнано недійсними рішення Київради та державних актів на право власності на земельні ділянки, які входить під резиденцією «Межигір’я 2». Загальна площа зазначених земель становить 93 га. Вартість перевищує 126 млн грн.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1855