Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.03.2015

Верховним Судом України підтверджено законність вимог Генеральної прокуратури України щодо повернення державі контрольного пакета акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»

    

Генеральна прокуратура України послідовно відстоює інтереси держави, пов’язані з поновленням права власності на контрольний пакет акцій ВАТ «ЗАлК».

Нарешті найвища судова інстанція поставила крапку в багаторічному спорі щодо розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави.

Нагадаємо, що в лютому 2001 року між Фондом державного майна України і ЗАТ «АвтоВАЗ-Інвест» був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «ЗАлК», за умовами якого, окрім зобов’язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалось обов’язкове погашення ним боргів приватизованого підприємства, а саме довгострокових зобов’язань товариства перед Державним експортно-імпортним банком України за кредитною угодою на суму понад 75 млн  дол США.

Водночас покупці контрольного пакета акцій ВАТ «ЗАлК» - ЗАТ «АвтоВаз-Інвест» та компанія «VELBAY HOLDINGS LIMITED» уникали виконання інвестиційних зобов’язань перед державою щодо погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитною угодою.
Це стало підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову, який було задоволено. Обґрунтованість вимог прокурора підтвердили і суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Водночас відповідачі, не полишаючи спроб залишити у своїй власності контрольний пакет акцій ВАТ «ЗАлК», неодноразово зверталися до Верховного Суду України.

Проте найвищий судовий орган, розглянувши 11 березня 2015 року зазначену справу, погодився з доводами прокурора та залишив судові рішення без змін.

 

 
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 10