Сайти

регіональних

прокуратур

 
27.01.2015

Генеральна прокуратура повідомила про підозру та оголосила у розшук колишніх керівників ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України»

    

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні направлено повідомлення про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України голові правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та його заступнику, які обіймаючи зазначені посади у 2013 році, діючи за попередньою змовою з керівником одного з ПрАТ, шляхом підроблення офіційних документів, заволоділи грошовими коштами у сумі 177 млн грн. Вказані грошові кошти були отримані ПАТ «ДПЗКУ» згідно з кредитним договором від Експортно-імпортного банку Китаю під державні гарантії для фінансування проектів у галузі сільського господарства.

У зв’язку з тим, що місцезнаходження вказаних осіб не встановлено, до Печерського районного суду міста Києва скеровано клопотання про надання дозволу на затримання підозрюваних та їх доставку в суд для розгляду клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. 22.01.2015 слідчим суддею ці клопотання задоволені, розпочато розшук підозрюваних.

Як повідомлялось раніше, у вересні 2014 року слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру колишнім голові наглядової ради та голові правління ПАТ «ДПЗКУ», які обіймаючи ці посади вже у 2014 році, умисно створили умови для заволодіння у співучасті з іншими особами грошовими коштами, належними вказаному підприємству у розмірі 15 млн дол США.

Вказаним особам інкримінується скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває.

Правова кваліфікація дій підозрюваних - ч. 2 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, якщо вони спричинили тяжкі наслідки) та ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем), що передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1590