Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.12.2014

В Криму був викрадений працівник Генеральної прокуратури, якого агенти ФСБ РФ звинувачували у організації терористичного акту

      

5 грудня цього року на тимчасово окупованій території півострова Крим невідомими особами був знятий з потягу «Сімферополь-Київ» і вивезений у невідомому напрямку заступник начальника відділу Генеральної прокуратури України, який відвідував матір у місті Бахчисарай.

Протягом тривалого часу, місце перебування працівника Генпрокуратури було невідомо. Тільки 15 грудня стало відомо, що протягом 10 днів він утримувався у слідчому ізоляторі Сакського відділу поліції, де на нього був складений протокол про начебто скоєне ним адміністративне правопорушення. При цьому до працівника української прокуратури застосовувався психологічний тиск, погрози та фізичне насильство.

У слідчому ізоляторі працівники ФСБ РФ із застосуванням поліграфу допитували прокурорського працівника Генпрокуратури, обвинувачуючи його в організації терористичного акту наприкінці серпня 2014 року, коли в машині працівника «республіканської прокуратури» знайшли вибухівку, а також стверджували, що він є шпигуном або його посібником. Тільки після закінчення десяти днів арешту він був відпущений з незаконного утримання.

У зв’язку з цим, а також іншими схожими випадками, як на тимчасово окупованій території півострова Крим, так і у східних областях України та в умовах посилення соціальної напруги Генеральний прокурор України Віталій Ярема доручив управлінню внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури вжити всіх необхідних заходів для забезпечення захисту працівників органів прокуратури від незаконного втручання у їх службову діяльність, а також фізичного захисту працівників та членів їхніх сімей.

Нагадаємо, що за час ведення антитерористичної операції від злочинних посягань постраждало 17 працівників прокуратури, три із них загинули від рук терористів.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 63