Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.08.2014

Генеральною прокуратурою України встановлено суттєві порушення під час проведення державних закупівель ліків для потреб Збройних Сил

    

За попередніми результатами перевірок законності використання благодійної допомоги та коштів резервного фонду Державного бюджету України для потреб оборони, які проводяться за вказівкою Генерального прокурора Віталія Яреми Управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері із залученням прокурорів регіонів, встановлено суттєві порушення під час організації та проведення державних закупівель ліків, необхідних для потреб Збройних Сил України.

Так, ще у травні 2013 року службовими особами Військово-медичного департаменту Міністерства оборони було розпочато процедуру закупівлі ліків (63 найменування). Участь у проведенні відкритих торгів упродовж наступних двох місяців взяло 11 підприємств. Після цього торги за всіма 63-ма лотами були відмінені, а у вересні – листопаді того ж року організовано повторні відкриті торги зі штучним зменшенням загальної кількості їх учасників до трьох через безпідставне об’єднання лотів у дві фармакологічні групи - антибактеріальні засоби (11 найменувань) та інші лікарські засоби (55 найменувань). Це призвело до нових цінових пропозицій та збільшення вартості ліків.

Загальна вартість лише 37 найменувань лікарських засобів зросла з 4,6 млн грн, запропонованих під час проведення перших торгів, до 7,2 млн грн, акцептованих за результатами повторних торгів. Таким чином, розмір витрат бюджетних коштів на закупівлю лікарських засобів збільшився на 2,8 млн грн.

За даними фактами 08.08.2014 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про наявність у діях службових осіб Міністерства оборони України ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до виконання службових обов’язків).

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1280