Сайти

регіональних

прокуратур

 
04.07.2014

Колишньому заступнику В. Захарченка обрано запобіжний захід – домашній арешт

    

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення масових вбивств громадян під час мирних акцій протесту, які відбувалися в м. Києві з листопада 2013 року по лютий 2014 року.

Під час розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що за дорученням колишнього Міністра внутрішніх справ України В. Захарченка його заступник - керівник апарату С. Лекарь у січні 2014 року організував незаконне постачання спеціальних засобів виробництва Російської Федерації для їх використання під час силового розгону протестувальників у м. Києві.

Незважаючи на те, що поставлені спецзасоби не мали висновків відповідних відомств про безпечність та допустимість їх використання, і фактично становили загрозу життю та здоров'ю громадян, 22.01.2014 С. Лекарь вніс на розгляд Уряду проекти змін до Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку. Цього ж дня вказані Правила, якими дозволялось використання спеціальних засобів з РФ, були прийняті на засіданні Уряду.

Таким чином, С. Лекарь вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. 2 липня цього року йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

3 липня 2014 року Печерським районним судом м. Києва С. Лекарю обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із носінням електронного засобу контролю.

Наразі досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії.Управління забезпечення зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1334