Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.05.2014

Екс-голова НБУ підозрюється у розтраті майже 120 млн грн державних коштів при створенні телеканалу БТБ

     

За результатами розгляду звернень двох народних депутатів України Головне слідче управління Генеральної прокуратури розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем колишніми високопосадовцями Національного банку України при створенні телеканалу «Банківське телебачення».
Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Встановлено, що у червні 2011 року керівництво НБУ прийняло рішення про створення телевізійного каналу (товариства з обмеженою відповідальністю «Банківське телебачення»), який би висвітлював діяльність установи за кошти НБУ зі статутним фондом 10 млн. гривень.
При цьому, упродовж 2011-2012 років виділялися значні кошти з Державного бюджету – більш ніж 117 млн. гривень для забезпечення функціонування телеканалу, які спрямовувалися на закупівлю обладнання, надання послуг, тощо.
Наразі, колишньому голові НБУ повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а також перевіряється причетність інших службових осіб Національного банку до вчинення протиправних дій.
Розслідування у провадженні триває.


Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2073