Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.05.2014

Генеральна прокуратура викликає екс-міністра О. Клименка для проведення слідчих дій

    

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України, яке проводить досудове розслідування за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименком та іншими службовими особами міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України), викликає його для надання пояснень та проведення слідчих дій в рамках кримінального провадження.
Про це повідомив заступник Генерального прокурора України Олексій Баганець.
«Ми пропонуємо Олександру Клименку довести свою позицію не через соціальні мережі, а слідчому під протокол», - наголосив О. Баганець.
Нагадаємо, 29 квітня стосовно Олександра Клименка винесено повідомлення про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. Наразі тривають заходи щодо встановлення його місця знаходження.
Встановлено, що О. Клименко, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з іншими посадовцями Міндоходів, організував в Одеській, Київській, Донецькій та Харківській областях так звані «програмні» підприємства, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів на території України за значно заниженою митною вартістю.
Крім того, у ході досудового розслідування з’ясовано, що протягом 2012-2013 рр. екс-міністр організував функціонування на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.
У результаті незаконної діяльності окремих підприємств та самого Клименка, бюджету України завдано збитків на суму більш ніж 6 млд. грн.

Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 494