Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.04.2014

Прокуратура оскаржить останні сепаратистські дії на Луганщині без зволікання – ГПУ

    

У понеділок 21 квітня правоохоронні органи Луганщини зафіксували активність малочисельних груп невідомих громадян, що в окремих районах області без попередження та узгодження з місцевою владою та широкою громадськістю організовували і проводили несанкціоновані мітинги.

Порядок денний цих зборів носив незаконний характер, заклики під час них вирізнялися антиконституційними вимогами до порушення територіальної цілісності України, в тому числі, з використанням федералістських настроїв. Таким чином, самі мітинги можна було охарактеризувати як однозначно нелегітимні.

Виступи учасників на мітингах, їх символіка та гасла федералізації, заклики провести місцевий референдум містили яскраво виражені сепаратистські ознаки. Розцінюючи ці збурення на Луганщині як протиправні, прокуратура області внесла відомості про них до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Стан досудового розслідування перебуває на особистому контролі прокурора Луганської області.

У свою чергу Генеральна прокуратура України ще раз нагадує організаторам провокаційних збіговиськ про подальші суворі наслідки подібних антидержавних кроків. У разі формулювання сепаратистських вимог і винесення рішень в документальному вигляді, цим неадекватним проявам буде надано жорстку правову оцінку. Відповідно такі рішення будуть без зволікання оскаржені в судовому порядку з відомими наслідками.

Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 480