Сайти

регіональних

прокуратур

 
05.03.2014

Законодавство виключає видачу громадянина України Дмитра Яроша іноземній державі

     

До Генеральної прокуратури України надходять журналістські запити щодо інформації про оголошення в міжнародний розшук правоохоронними органами Російської Федерації лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша у рамках кримінальної справи за підозрою його в публічних закликах до вчинення терористичних та екстремістських дій.
Прес-служба Генеральної прокуратури уповноважена поінформувати, що в разі надходження клопотання компетентних органів Російської Федерації про видачу Д. Яроша, його розгляд буде організовано у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Зокрема, у зв'язку із наявністю у Дмитра Яроша  громадянства України, відповідно до ст. 25 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року, ст. 57 Конвенції по правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, п. 1 ст. 10 Кримінального кодексу України, а також п. 1 ч. 1 ст. 589 Кримінально-процесуального кодексу України, в його видачі буде відмовлено.
Вказані положення законодавства виключають видачу громадянина України іноземній державі, у зв'язку з чим підстав для затримання та видачі Д. Яроша іноземній державі не вбачається.
В такому випадку, відповідно до положень Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах 1972 року, а також Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, на прохання російської сторони може бути організовано розгляд клопотання про перейняття Україною кримінального провадження щодо вказаної особи.
Наразі до Головного управління міжнародно-правових зв’язків та Європейської інтеграції Генеральної прокуратури України жодних клопотань з цього приводу не надходило.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Прес-служби Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 3850