Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.09.2016

За ініціативою Генеральної прокуратури України проведено перевірки додержання вимог законів при виконанні кримінального покарання у вигляді конфіскації майна

                                  

Генеральною прокуратурою України та прокурорами регіонів організовано і проведено перевірки додержання вимог законів при виконанні кримінального покарання у вигляді конфіскації майна, які засвідчили про наявність численних порушень.

Зокрема, прокурорами виявлено виключення з-під арешту майна, яке підлягає конфіскації, на підставі підроблених судових рішень та випадки службового підроблення, вчиненого державними виконавцями при проведенні виконавчих дій за рішеннями про конфіскацію майна.

Також, встановлено факти тривалої бездіяльності при зверненні судових рішень про конфіскацію майна до виконання в органи державної виконавчої служби, внаслідок чого майно засуджених відчужувалося.

Крім того, за результатами проведеної перевірки, здійсненої за ініціативою Генеральної прокуратури України, розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами одного з відділів державної виконавчої служби міста Харкова, внаслідок чого державним інтересам спричинено збитків на суму понад 15 млн грн, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Всього за виявленими правопорушеннями прокурорами розпочато 41 кримінальне провадження, внесено 258 вказівок та до дисциплінарної відповідальності вже притягнуто 32 службові особи органів державної виконавчої служби.

Робота, спрямована на забезпечення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень про конфіскацію майна, триває та перебуває на контролі Генеральної прокуратури України.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 440