Сайти

регіональних

прокуратур

 
04.07.2015

Генеральна прокуратура України повернула державі землі водного фонду

      

Генеральна прокуратура України відстояла інтереси держави у Верховному Суді України та довела незаконність набуття у власність земель прибережної захисної смуги Дніпровсько-Бузького лиману Чорного моря.

У 2011 році Очаківською районною державною адміністрацією Миколаївської області передано у власність фізичній особі для ведення особистого селянського господарства 1 га із земель прибережної захисної смуги Дніпровсько-Бузького лиману Чорного моря. При цьому посадовці,приймаючи вказане рішення, не врахували, що прибережна захисна смуга може використовуватись лише відповідно до її цільового призначення з урахуванням законодавчих обмежень щодо ведення господарської діяльності, а землі, на яких вона розташована, не підлягають відчуженню.

Як наслідок, земельна ділянка прибережної захисної смуги Дніпровсько-Бузького лиману перейшла у приватну власність фізичної особи, що дає їй право займатися діяльністю з виробництва й переробки сільськогосподарської продукції та будівництва житлових будинків, здійснення яких на землях водного фонду прямо заборонено законом.

Незважаючи на вказані обставини, судами відмовлено в задоволенні позову Очаківського міжрайонного екологічного прокурора Дніпропетровської екологічної прокуратури у зв’язку з відсутністю проектів землеустрою прибережних захисних смуг, ігноруючи таким чином вимоги законодавства, якими чітко визначено розміри прибережних захисних смуг.

Однак Верховний Суд України за результатами розгляду заяви Генеральної прокуратури України про перегляд судових рішень у вказаній справі прийняв нове рішення, яким позов прокурора задовольнив.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 19