Сайти

регіональних

прокуратур

 
31.08.2012

Дніпровська екологічна прокуратура - це єдина спеціалізована прокуратура, яка наглядає за додержанням законодавства у сфері охорони водних ресурсів

та прибережних територій річки Дніпро і його притоків

     Сьогодні, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка представив колективу Дніпровської екологічної прокуратури новопризначеного прокурора Вячеслава Трунова. Відповідний наказ Генерального прокурора України був підписаний 30 серпня 2012 року.
     В урочистому заході взяли участь керівники державних органів влади, працівники Генеральної прокуратури України, прокурори обласного рівня, керівники регіональних управлінь правоохоронних органів, колектив Дніпровської екологічної прокуратури та представники засобів масової інформації.
     За словами Віктора Пшонки, Дніпровська екологічна прокуратура - це єдина спеціалізована прокуратура обласного рівня, яка здійснює нагляд за додержанням законодавства у сфері охорони водних ресурсів та прибережних територій річки Дніпро і його притоків.
     «Створюючи екологічну прокуратуру, ми чітко знали для чого ми це робимо. Цю нашу ініціативу підтримав Президент України. Ідея створення такої прокуратури продиктована реальним станом справ - реальним, м'яко кажучи, не зовсім хорошим станом нашої головної водної артерії – річки Дніпро. Сьогодні ми констатуємо, що такий крок був та є виправданим», - сказав він.
     За його словами, максимально використовуючи правові інструменти, екологічні прокурори сьогодні ставлять перед собою завдання «дати можливість українцям пити чисту воду, дихати чистим повітрям, відпочивати на берегах водойм».
     «На сьогоднішній день вже майже рік роботи Дніпровської екологічної прокуратури. Є серйозні напрацювання та серйозні досягнення – відшкодування збитків державі, очищення берегів Дніпра від несанкціонованих забудов, зупинення незаконного видобутку піску, каменю, підземних вод тощо», - зазначив Генеральний прокурор.
     Він повідомив, що порушення законодавства у цій сфері частіше за все відбуваються з боку контролюючих органів, а саме екологічної інспекції, санітарно епідеміологічної служби тощо.
     Також частими є випадки самозахоплення території берегів Дніпра фізичними та юридичними особами. І не меншими порушниками законодавства в екологічній та водоохоронній сфері виступають органи місцевого самоврядування – селищні ради, райради, міськради, які своїми незаконними рішеннями передають прилеглі до води території у приватні руки.
     «Всього за час роботи екологічної прокуратури на усунення вказаних мною порушень у сфері охорони водних ресурсів, прокурорами порушено близько сотні кримінальних справ, внесено більше 700 документів реагування на незаконні акти, принесено майже 400 протестів, до відповідальності притягнуто понад 300 посадових осіб органів державного контролю, до бюджету відшкодовано десятки мільйонів гривень», - сказав Віктор Пшонка.
     Він нагадав, що за втручання дніпровських прокурорів територію Гідропарку вже очищено від дебаркадерів.
     Від несанкціонованого розміщення об’єктів нерухомості буде очищено територію ландшафтного парку «Дніпровські острови». Суд вже виніс таке рішення на підтримку позиції прокурорів.
     «Ще один з таких прикладів - Дніпровською екологічною прокуратурою наразі розслідується кримінальна справа стосовно службових осіб комунального управління «Бериславський водоканал», які протягом п’яти років здійснювали скиди неочищених зворотних вод у Каховське водосховище. І таких фактів вже є чимало», - додав Генеральний прокурор.
     Відповідаючи на запитання журналістів, щодо забруднення вод Дніпра промисловими підприємствами, Віктор Пшонка зазначив, що нести за це відповідальність мають усі без винятку аж до закриття підприємства, яке порушує закон. «Наводити порядок будемо всюди. Люди не винні, що народилися і живуть у промислових районах. Проте створення робочих місць - це не аргумент. Адже найголовніше – це здоров'я людини і це має бути єдиним критерієм. Якщо власник порушує екологічне законодавство - він має відповідати. Аж до закриття підприємства. І такі приклади вже є», - сказав він.


Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 79175