Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.04.2014

Олег Махніцький: Тільки до Росії втікачами-високопосадовцями вивезено мінімум 32 млрд дол готівкою

    

«Нині Російська Федерація офіційно переховує фактично злочинців, таких як Янукович, Пшонка, Захарченко, не визнаючи їх вини», - про це заявив виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький в інтерв’ю британському виданню «Financial Times» напередодні відкриття в Лондоні Українського Форуму з питань повернення активів.

«Генеральний прокурор РФ Ю. Чайка публічно заявив, що Росія не видасть їх. З Україною співпрацюють всі держави, окрім Росії. За останніми оперативними даними тільки до Росії вивезено мінімум 32 млрд. дол. США.», - зазначив очільник Генпрокуратури.

За його словами, на запити України про допомогу відгукнулись Австрія, Князівство Ліхтенштейн, Швейцарія. Зокрема, за даними швейцарської сторони, на кінець 2012 року на рахунках у швейцарських банках знаходилось 2 млрд. дол. коштів українського походження. На переконання Олега Махніцького, «вказана сума не могла бути отримана законним шляхом або ж частина коштів, отримана законно, була незначною».

Генеральна прокуратура України розпочала низку кримінальних проваджень, в рамках яких вивчаються дані за фактами незаконного заволодіння державним майном, проведення незаконних фінансових операцій. У всіх кримінальних провадженнях прокурорами вживаються заходи, спрямовані на виявлення викрадених колишніми високопосадовцями та їх близькими коштів, а також їх повернення в Україну.

Як зазначив Олег Махніцький, у ході слідства накладено арешт на особисте майно підозрюваних: В. Януковича, А. Клюєва, О. Януковича, М. Присяжнюка, та їх рахунки у банківських установах України на загальну суму майже 1 млрд. 300 млн. грн., у тому числі в цінних паперах – на 1 млрд. 167 млн. грн., понад 9,6 млн. американських доларів та 214 тис. євро.

Найстрашніше, на думку керівника Генеральної прокуратури, це те, що ці кошти витрачаються як на заохочення масових вбивств, так і на фінансування сепаратизму.

«Генеральна прокуратура України робить усе від неї залежне для вирішення проблеми повернення привласнених злочинним шляхом коштів представників колишньої української влади. Адже вона нерозривно пов’язана з відновленням довіри громадян України до правоохоронних органів та судової системи загалом», - наголосив Олег Махніцький.

Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 106